Lapimoorid avasid oma kuuenda näituse (1)

Eile avas Kuressaare kultuurikeskuses oma kuuenda näituse kaheksa sõbraliku lapitööhuvilise mitteametlik ühendus Lapimoorid.

“Ma tahan rõhutada seda, et sel aastal on meie näitusel rõhk taaskasutusel. Huvitavad ja keerulised ajad rõhuvad kokkuhoiule ja lapitöö põhimõte ongi ju säästmine ning kokkuhoid. Nii et mitte ainult uutest kangastest, vaid ka vanadest asjadest saab ikka ja jälle meisterdada,” sõnas ühenduse eestvedaja, Kuressaare ametikooli käsitööõpetaja Kaie Kesküla näituse avamisel.

Kunstikuraator Lii Pihl nimetaks neid tegusaid naisi pigem Lapidaamideks kui moorideks ning tõdes, et lapinaistel on asjadest alati oma selge nägemus. “See on üks selle maja publikurohkemaid näitusi,” kiitis Pihl, lisades, et juba traditsiooniliselt veebruaris toimuv näitus jääb avatuks ka vabariigi aastapäevaürituste ajaks.

Näitusel on väljas 13 suurt tekki, pisemaid patju ning ühendusse kuuluva Jaanika Vakkeri juhendamisel valminud Tuulte Roosi lasteaia laste kollektiivne looduspilditöö.
Oma näitust ei ole Lapimoorid väljaspool Saaremaad eksponeerinud, küll on aga tihtipeale külastatud sarnaseid näitusi nii Eesti kui Soomes.

Saaremaa õppekeskuse lapitööde kursusest alguse ja käsitööhuvilise Maie Tangi sugulaselt Pille Tangilt nime saanud Lapimoorid käivad koos 2000. aastast kord kuus laupäeviti. Kaie Kesküla tänusõnad kuuluvad Kuressaare Soojusele, kes on andnud neile kooskäimiseks kasutada ühe väikese ruumi. Suviti ollakse ka üksteise kodudes.

Ühendusse kuuluvad Kaie Kesküla, Kaie Allvee, Vaike Kask, Maret Suik, Maie Tang, Leeni Uljas, Jaanika Vakker ja Anneli Õun.

Print Friendly, PDF & Email