Vilsandi rahvuspark kandideerib avastamata aarete konkursil

MTÜ Meremaa esitas Vilsandi rahvuspargi konkursile “Eesti avastamata aarded 2009”.

“Vilsandi ometi on see aare, mis on Eestimaal veel avastamata, ja Vilsandi rahvuspargi turismipotentsiaal on väga tugev,” ütles MTÜ Meremaa esindaja, Kihelkonna turismiettevõtja Maarika Toomel, märkides, et paraku on peatselt 100. juubelit tähistavas rahvuspargis loodusturism sisuliselt täiesti arendamata.

“Praegu tuntakse ju Saaremaad ennekõike suvepuhkuse kohana, aga Saaremaa kui aastaringne loodusturismi sihtkoht on täielikult propageerimata,” lisas ta.

Konkurssi korraldava Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskuse arenduskonsultant Monika Karu ütles Oma Saarele, et avaldusi saab konkursile esitada 20. veebruarini.

Konkursi eesmärgiks on tunnustada sihtkohti, mille väärtuseks on kaitseala ning kus arendatakse turismitooteid säästva arengu printsiipidel. Konkursi võitja kuulutatakse välja ametlikul autasustamistseremoonial juunis.

Eesti konkursi võitjat esitletakse seitsmendal Euroopa turismifoorumil 2009. a lõpus. Võitja saab ligipääsu spetsiaalselt edukatele sihtkohtadele mõeldud keskkonnale Euroopa turismisihtkohtade portaalis (www.visiteurope.com ), mille eesmärk on luua Euroopa turismi tippsihtkohtade võrgustik.

2008. aastal esindas konkursil “Eesti avastamata aarded” 18 osavõtja hulgas Saaremaad Mustjala vald näitemänguga “Mustjala pulm”, mis pälvis eraldi äramärkimist. Mullu olid konkursi teemaks põnevad, kuid vähetuntud kohad.

Print Friendly, PDF & Email