Toetused aitavad tootmist jätkata (7)

Toetused aitavad tootmist jätkata

 

Mullu vahendas PRIA taotlejatele toetusi 3,2 miljardit krooni, kirjutab Maaleht ja avaldab ka 100 suurema toetusesaaja nimekirja. Saare maakonnast on nimekirjas kolm firmat: OÜ Vettel 6,72, Mereranna PÜ 6,5 ja Kõljala PÜ 5,3 miljoni krooniga.

Mereranna põllumajandusühistu juht Urmas Lehtsalu ütles, et eelmisel aastal tootmishoonetesse otseselt ei investeeritud, küll aga soetati tehnikat ja seadmeid, mille peale kulus oluline osa toetusest.
Suuremate soetustena nimetas ta traktoreid, kombaini ja farmi jaoks ostetud uusi lõastusseadmeid.

“Enamus sellest rahast on meil käes, tulemata on vaid keskkonnatoetuse osa,” selgitas Kõljala põllumajandusühistu esimees Tõnu Post (fotol). “Umbes miljon on seega veel kätte saamata.”

Posti sõnul ei seisaks põllumajandus ilma toetusteta üldse püsti. Eriti raske oli eelmine aasta, kauaaegsed põllumehed on seda võrrelnud 1978. aastaga, kui samuti kõik uppus ja vili põldudel mädanes.

Samas oldi sunnitud vähendama piima kokkuostuhindasid. Kõljalas millessegi suuremasse eelmisel aastal otseselt investeeritud ei ole, seda on tehtud varasematel aastatel.

“Eelmise aasta toetusraha on kasutatud selleks, et tootmine jätkuks ja põllumajandus ellu jääks,” ütles Post ja lisas, et ennustuste kohaselt on toiduainete nappus maailmas lähiajal veelgi kasvamas.

Vetteli puhul oli Oma Saare andmetel tegemist kalatööstuse investeeringutoetusega.

Print Friendly, PDF & Email