Kummituslike telefonikõnede tegija jääb välja selgitamata (4)

Kummituslike telefonikõnede tegija jääb välja selgitamata

 

Kuressaare vanaproua Nadežda korterist võetud kummituslike telefonikõnede juhtum, kus tema telefonilt ja telefonile helistati, samal ajal kui korteri perenaine hoopis Riias viibis, jääb tõenäoliselt lahendamata.

“Ma olen tüdinenud sellest asjast,” ütles proua eile ning maksis oma tavapärasest 30 krooni võrra suurema lauatelefoniarve ära. Tema on siiani kindel, et oli tasulisele telemängunumbrile tehtud kõnede ajal Riias ja korteri ainus võti oli temaga kaasas.

Loo asjaolude selgitamisega tegelesid nii politsei kui ka Elion. Politsei üritas selgitada, kas kellelgi peale proua oli veel võimalik tema eluruumidesse pääseda või kas proual ehk midagi kahe silma vahele ei jäänud.

Asja kohapeal kontrollimas käinud Elioni tehnikud veendusid, et reaalne võimalus kõnesid varastada puudus. “Ühenduskoht asub lukustatud kapis, mis omakorda asub kliendi lukustatud trepikojas.

Vahepeal ühendusi ei ole ning liin jookseb otse Elioni jaama, mis on kaitstud kõrgemate turvanõuetega. Samuti ei avastatud kontrolli käigus ühtegi tavatut märki, mis võinuks juhtida tähelepanu ebaseaduslikule tegevusele,” teatas Elioni avalike suhete juht Lilian Viirma.

Helistati sõbranumbrilt

Kes võis siis olla see salapärane helistaja, kes helistas ja võttis kõnesid vastu, kui kedagi kodus polnud? Kahtlased kõned tehti PBK telemängu numbrile, kuhu proua Nadežda varem helistanud pole ning millest ta rohkem midagi ei tea.

Huvitava asjaoluna saab Elionilt teada, et korteris vastu võetud kõned olid tehtud sõbranumbritelt. Sõbranumbritena määratletakse tavaliselt sõprade-tuttavate telefoninumbrid, kellega rohkem räägitakse, et soodsam oleks.
Kes sõbrad olid ja mis numbrid, ei tohi Elion seaduse järgi öelda. Seda võiks teada saada politsei kriminaaluurimise käigus, kuid kriminaalasja algatamiseks ei ole alust.

Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi sõnul saab kriminaalasja algatada siis, kui kahju on üle tuhande krooni või kui on tuvastatud omavolilise sissetungi jäljed, mida aga telefonikõne ei ole. Asjaga saaks edasi tegeleda, kui prouale midagi uut meenuks.

Eile ei olnud veel meenunud. Ka ütles Nadežda, et ta ei tea, mis asjad on sõbranumbrid. Tema helistab tavaliselt ainult nii palju, et küsida, kuidas sõbrannal tervis on või kutsuda ta välja jalutama. Proua maksis oma telefoniarve ära ning lausus, et tema neid sõbramänge rohkem ei taha.

Lilian Viirma sõnul on sellised juhtumid neile teadaolevalt äärmiselt harvad ning üldjuhul leiavad need loogilise seletuse, miks arusaamatus arvega on tekkinud.

Sergo Selder, Tõnu Prei

Print Friendly, PDF & Email