Kodustuudios lihvitakse fotohuviliste oskusi

Kodustuudios lihvitakse fotohuviliste oskusi

 

Inimestel on ka talvel Saaremaal tegemist, kui on tahtmist. Seda ütles Gerd Vipre, kes on arvestatava aja ja hulga ressursse matnud fotograafiahobi alla. Nüüd on ta oma koju püstitanud fotostuudio, mille ümber on kujunemas seltskond fotonduse telgitagustega seotud noori, et viia kõigi oskused aina kõrgemale tasemele. Võib-olla isegi ühele suurele ja vägevale näitusele.

Vipre nimetab stuudio ümber tekkinud seltskonda mesilastiimiks ning võib pikalt rääkida sellest, kuidas tema eesmärk on panna oma organiseeritud mesilaspere fotokunsti loomiseks tööle nii perfektselt, et kõik teaksid, mida tegema peab, kõik mõtleksid samal tasandil. Siis võib hakata ellu viima ideid, mis on tehniliselt väga nõudlikud.

Hetkel otsib Vipre oma ideede teostamiseks joonistajat. Korralik tiim koosneb tulevikus umbes paarikümnest asjalikust inimesest.
Paljudel vabadel õhtutel, nädalavahetustel tulevad inimesed jälle kokku. Tiimis on noori, kes õpivad grimmi, juuksuriks, disaini.

Kõik saavad seal oma oskusi lihvida, elada välja oma ideid. Igaüks võidab. Tüdrukud õpivad, kuidas jumestus ja soengud välkude all jäävad, sest mis päevavalguses peegli ees tehtud, on öö ja päev, võrreldes stuudiovalgusega.

“Mind huvitab tehniline arenemine, arenemine kunsti poole,” ütleb Vipre. Ideed lähevad üha keerulisemaks. Ehkki stuudios on kvaliteetset tehnikat rohkem kui nii mõnelgi professionaalsel fotograafil, kinnitab stuudioomanik, et rahateenimine nende tiimi hetkel ei huvita ning tellimustöid ei tehta – kõik on oskuste lihvimine, et edaspidi veel paremaid pilte teha.

“Ma olen aru saanud, et kui sa loed sente ja püüad kogu aeg tagasi teenida, siis kunst kaob täitsa seest ära,” räägib ta. “Mõtlesime ükskord, kui palju maksaks selline pilt, kui sa võtaksid oma naise, tahaksid teha kihvti pildi kompositsiooni. Hakkasin uurima. Hind on umbes 2500 kuni 15 000 krooni.
 
Gerd kinnitab, et pilte võib teha igasugu tehnikaga. Mõni proff ütleb, et ma võin sulle küünlavalguses nii unikaalse pildi teha, ja teebki. Tähtis on hea idee. Tehnika ei määra kunagi nii palju, kuid tehnika on abiks. Ükski Saaremaa firmadest ei ostaks sellist tehnikat sisse, ta ei näeks selleks vajadust. Sest see ei tooks nii palju raha sisse, kui välja läheks.

Vipre stuudio on hetkel kodus, kuid sinna see jääda ei saa – kodused ruumid on nii madalad, et korralikke püstipilte ei ole tema hinnangul võimalik teha. Stuudios tehtud pilte lahatakse oma kommuunis interneti suhtluskeskkonnas Orkut ning neid on üleval foto24.ee saidil. Kui kellelgi on huvi seltskonnaga ühineda ja kaasa lüüa, siis sealt saab nendega ühendust võtta.

Print Friendly, PDF & Email