Osa Kuressaarest oli kaks tundi elektrita

Tolli tänava veetrassi paigaldamise käigus purunes elektrikaabel, mis jättis osa Kuressaarest kaheks tunniks elektrita.

Eile kell 13.56 lõhuti Tolli tänaval veetrassitööde käigus elektrikaabel, mille tulemusel jäi Kuressaare lõunaosas elektrist ilma 960 klienti. Pea kaheks tunniks jäid voolust ilma näiteks Kadi raadio ja Kuressaare päevakeskus.
Lühiajaliselt olid elektrita osa haiglast, spaahotellid Rüütli ja Meri ja osaliselt ka Go Spa ning mitmed teised ettevõtted.

Elektrivarustus taastati täielikult kell 15.42. “Oleksime asjad juba varem korda saanud, aga Tolli tänava kaabli lühisega seoses riknes ilmselt ülepingest ka Lossi hoovi ja Meri spaa vaheline elektrikaabel,” rääkis OÜ Jaotusvõrk Kuressaare juhtimiskeskuse juhataja Villord Laul. “Selle vea väljaselgitamiseks kulus tund aega,” lisas ta.

Probleemid elektrivarustustega Kuressaares said alguse juba kolmapäeva hommikul, mil toimus lühiajaline voolukatkestus, sama juhus ka eile hommikul.
Katkestuse põhjuseks olid isolatsiooni ülelöögid ühes Ringtee alajaamas, millele ei saadud esimesel korral jälile.

“Järgmisel hommikul kordus sama ja siis me hakkasime põhjalikumalt otsima ja leidsime selle vea üles ka,” rääkis Laul.
28. jaanuari hommikul poole üheksa paiku lülitusid majasisese keskjaama rikke tõttu telefonid välja Leisi vallavalitsuses.

Telefonid saadi uuesti tööle eile. “Ega see oluliselt tööd ei häirinud, sest mobiilid on olemas,” ütles Leisi vallavalitsuse kantseleijuhataja Taimi Kallas.

Print Friendly, PDF & Email