Kuressaarel pole hädasolijatele odavaid üürikortereid pakkuda (1)

“Laenuleib ja laastutuli ei kesta kaua,” tõdes Kuressaare abilinnapea Juhan Nemvalts vanasõna meelde tuletades, et ka Kuressaarde tekib peagi laenumaksetega hätta sattuvaid ja oma eluaseme pangale kaotavaid kodanikke.

Nemvalts ütles eelmisel neljapäeval linnavolikogu istungil, et Kuressaares on põhimõtteliselt kolm kategooriat korterinõudlejaid.
Ühed on nn sundüürnikud, keda loetakse kokku 47, kuid kes kõik tegelikult korterit ei vaja.

“Sundüürnikud võiks ära unustada, kui linna tekiks veel kümmekond munitsipaalkorterit,” nentis Nemvalts.
Teise kategooria moodustavad inimesed, kes on maalt linna kolinud, ja pere loovad inimesed.

“Inimesed tulevad linna, on leidnud töö, üürivad korterit, tekivad pered, ja siis tullakse meile rääkima, et ollakse maksumaksjad ja soovitakse linnalt korterit,” rääkis Nemvalts.

Tema sõnul on Kuressaares vabaturult üüritavad korterid keskmise või madalama sissetulekuga töötajatele Kuressaares kallid.
“See on üks seltskond, kellele me peame pidevalt ütlema, et linnal ei ole korterit pakkuda,” märkis Nemvalts. “See “ei” on ja jääb.”

Laenuga hätta

Kolmandana tõi sotsiaalala abilinnapea volinikele esinedes välja, et sel aastal hakkavad sotsiaalosakonnas kortereid küsimas käima inimesed, kes on võtnud eluaseme laenu, kuid peavad nüüd majandusolukorra tõttu ostetud kinnisvarast välja kolima.

“Tugevamad ja tervemad pered püsivad muidugi veel vee peal, kuid ka lahutused ja varajagamised toovad kaasa probleeme, mida ei suuda ka meie lahendada. Odavat eluaset ei saa me pakkuda,” selgitas Nemvalts.
Tema sõnul on sotsiaalmajas mõned pinnad küll olemas, kuid seal on tegemist siiski pigem hädavariantidega juhuks, kui kellelgi eluase näiteks maha põleb.

“[Päevakeskuse juurde plaanitud eakate pansionaat] Senior house oli meie helesinine unistus, kuid täna on see päevakorrast välja lükkunud ja lähiaastail sinna maja ei kerki,” osutas abilinnapea.

Print Friendly, PDF & Email