Kasemaa plaanib Saaremaa olmeinfo telefoni (7)

Maavanem Toomas Kasemaa kavatseb vallavanematele välja pakkuda idee luua märtsist tegevuse lõpetava Saaremaa häirekeskuse asemele telefoniliin saarlastele-muhulastele olmeinfo jagamiseks.

Kasemaa mõtte kohaselt võiks ka Saaremaal olla Tallinna 1345 eeskujul telefoninumber, millele inimesed saavad helistada kurtmaks oma igapäevaseid muresid.

“Kraan jookseb, prügikast ajab üle, tee on lahti lükkamata, buss jäi tulemata jne,” kirjeldas Kasemaa.

Tallinnas on see maavanema sõnul juba aastaid edukalt toimiv teenus, kus telefonioperaator leiab vastavatest andmebaasidest helistaja murele lahenduse või soovitab tal pöörduda pädeva asutuse, firma või ka kohaliku omavalitsuse poole.

Toomas Kasemaa märkis, et arutab ideed Kuressaares 12. veebruaril koos omavalitsuste liidu ja suuremate omavalitsuste esindajatega. Maavanema sõnul võiks olmeinfoliinil tööd saada osa praegu Saaremaa häirekeskuses 112 kõnedele vastavatest inimestest, ja töö võiks ka jätkuda päästeteenistuse ruumides, kuid Saaremaal ei oleks liini ilmselt vaja ööpäevaringselt.

Saaremaa häirekeskuse üheksale töötajale pakuti Oma Saare andmeil võimalust tööd jätkata Pärnus, kuid ükski neist ei olnud sellest huvitatud.

Print Friendly, PDF & Email