Marcel Vichmann sisenes laevandusärisse

Ettevõtjad Marcel Vichmann ja Olav Miil osalevad finantsinvestoritena kolme uue parvlaeva ehituses, millest esimene tuleb Rohuküla–Heltermaa liinile 2009. aasta sügiseks.

Vichmanni ja Miili firma Ärimaja AS on alates selle aasta esimesest päevast omanik kolmes firmas, mille tellimusel uued laevad valmivad.
Ärimaja on saanud 75 protsendi OÜ-de Dagenhart, Reyna Trade ja Paxton Assets omanikuks, selgub Krediidiinfost. Miil kuulub alates oktoobrist ka firmade juhatusse.

Nende firmade omanikeringist lahkusid Ärimaja sisenemisel Arco Vara suuromanike Richard Tomingase ja Hillar-Peeter Luitsalu firmad Toletum ja HM Investeeringud.

Ärimaja omandatud firmade tellimusel valmivaid laevu hakkab rentima Vjatšeslav Leedo kontrolliv Saaremaa Laevakompanii.
Leedo ise on samuti hiljuti põhiomanikku vahetanud kolme ettevõttega seotud, omades Holostovi Kinnisvarahalduse kaudu neljandikku firmade osakapitalist.

Vichmann võrdles kommentaaris BNS-ile laevaehitusprojekti pikaajalise kinnisvaraarendusega. “Osaleme vaid finantsinvestoritena selles projektis, peame laevasõitu perspektiivikaks. Opereerimine, suhted tellijaga ja reisijate teenindus saavad ikka olema Saaremaa Laevakompanii ettevõtete rida, opereerimisega ei saa meil olema mingit seost,” ütles Vichmann.

Print Friendly, PDF & Email