Eakad lustisid eile Kuressaare päevakeskuse 10. sünnipäeval (2)

Eakad lustisid eile Kuressaare päevakeskuse 10. sünnipäeval

SÜNNIPÄEVAÜLLATUS: Ivo Linna laulud panid päevakeskuse sünnipäevapeol eakad tantsu keerutama.

Eile lustis Kuressaare linna 120 eakat päevakeskuse 10. sünnipäeval.

Lõuna ajal pihta hakanud sünnipäevapidu kestis õhtupimeduseni ning selle aja jooksul esinesid saalitäiele rahvale Maria Väli ja Brita Virves, muusikakooli väikesed pillipoisid ja
-tüdrukud ning õhtu lõpetas – oh üllatust – Ivo Linna. Ning muidugi kohvi ja tort, nagu ühe korraliku peo juurde käib.

“See oli ikka ilus sünnipäevapidu,” ütles Oma Saarele ennast parajasti minekule sättiv Evi. “Tahaks Ivo Linnaga koos neid vanu armsaid laule veel laulda, aga mees ootab kodus süüa,” ohkas vanaproua.
Küsimusele, kui tihti ta päevakeskusesse satub, vastas Evi, et kahjuks ei luba tal tervis võimlemiskursustel osaleda, kuid erinevaid loenguid käib ta ikka võimalusel kuulamas.

Mis puutub üritustesse, mida päevakeskuses korraldatakse, siis neid leheveergudel ilmselt üles lugeda ei jõuaks. Eilegi teatas teadetetahvel, et on võimalik mõõta kolesterooli ja veresuhkrut; algamas on mälumänguturniir, kuhu oodatakse kolmeliikmelisi võistkondi.

Nagu märkis sünnipäevapidu juhtinud Urmas Lehtsalu, tuleks päevakeskus ümber nimetada ööpäevakeskuseks, sest tegevust jagub majas igale maitsele ja erinevatele kellaaegadele.

Et 10. sünnipäev on väärt ka juba ajaloost rääkimist, siis meenutas Anneli Jakobsoo, et Kuressaare esimene munitsipaal-hoolekande asutus Kuressaare päevakeskus sai ideest teoks tänu Taivo Lõugule, kelle “valitsemisajal” linnas loodud töögrupp seadis juba aastatel 1993–96 eesmärgiks rajada hooldekodu, kuid raha nappis ning käisid tulised vaidlused, kas kõigepealt oleks vaja eluruume ja ühiskondlikke ruume või sööklat, personali ja puhkeruume.

Lõpuks sai Kuressaare linn hooldekodu asemel päevakeskuse, mis tol ajal oli Eestiski uus nähtus, rääkimata Kuressaarest.
Päevakeskus avati pidulikult 27. jaanuaril 1999.

Print Friendly, PDF & Email