Saarlannad Saksamaal karikajahil (1)

17. jaanuaril toimus Saksamaal Kölnis rahvusvaheline võistlus “Võrdsete võimaluste karikas” novus-koroonas.

Lisaks eestlastele oli osalejaid Lätist, Ukrainast, Venemaalt, Kanadast ja loomulikult sakslased ise. Vanimal osalejal oli vanust üle 70 ja noorimaks mängijaks osutus kõigest 8-aastane poiss.

Eestit esindasid ka kaks saarlast – Kätriin Rei ja Mae Nõu. Kodusaarele toodi nii kolmanda koha (Mae Nõu) kui ka neljanda koha (Kätriin Rei) karikas.

Kuna võistluse põhieesmärk oli mängu populariseerimine puuetega inimeste hulgas, siis käisidki osalevate riikide esindajad järgmisel päeval Luksemburgi rehabilitatsioonikeskuses mängu õpetamas.

Nad demonstreerisid nii vaegliikujatele kui ka teistele huvilistele mängu võimalusi ja strateegiat ning abistasid mänguvõtete sooritamisel.
Ka Eesti Puuetega Inimeste Ühing korraldab regulaarselt koroonavõistlusi. Nii et selles valdkonnas on eestlased küll sakslastest ees. Samuti on meie võistluskorraldus sakslaste omast mitu korda parem.

Juba võistluse toimumise ajal käidi küsimas, kas oleksime nõus järgmist võistlust Saaremaal korraldama. Nii hõigatigi lõpetamisel maha lause, et järgmised võõrustajad on eestlased ja võistlus toimub Saaremaal.

Mae Nõu

Print Friendly, PDF & Email