Saaremaal kasvab viirushaiguste põdejate arv

Võrreldes aasta esimese kolme nädalaga on hingamisteede külmetushaigusi põdevate inimeste arv Saaremaal veelgi tõusnud.

Tervisekaitseinspektsiooni Saaremaa osakonna juhataja kt Inge Balin ütles Oma Saarele, et perearstidelt saadud info kohaselt registreeriti maakonnas möödunud nädalal (19.–25. jaanuar) 118 haigestumist.

Nädal varem oli haigestunuid registreeritud 93, aasta kahel esimesel nädalal oli haigusjuhte vastavalt 65 ja 33.
Haigestumise taset võib praegu pidada siiski üsna keskpäraseks, näiteks 2007. aastal registreeriti mõnel nädalal 300 haigestumist.

Balini sõnul registreeritakse haigestumisi kõikjal üle maakonna, vaid Ruhnus ei ole sel aastal veel ühtegi külmetushaigust fikseeritud.
Üldisest parem on olukord ka Orissaare kandis, kus tegutsevad kaks perearsti ei ole kahe viimase nädala jooksul registreerinud ühtegi haigestumisjuhtu. Gripiviirust maakonnas sel aastal diagnoositud ei ole.

Tervisekaitseinspektsioon soovitab viirusnakkuste põdejatel koju jääda ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva. Haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab ka organismi.
Köhides ja aevastades tuleks nina ja suu katta taskurätiga, vältida silmade puudutamist ja pesta tihti käsi.

Tervisekaitseinspektsioon soovitab nakatumisest hoidumiseks vältida rahvarohkeid kohti või rahvakogunemisi, pesta tihti käsi, haigega lähikontaktis olles katke aga nina ja suu marlimaskiga.

Print Friendly, PDF & Email