Vjatšeslav Leedo mägiveised viidi vaatamiseks Tallinna (4)

Saaremaalt pärit Šoti mägiveiste perekond – isas- ja emasloom ning nende kaks vasikat veedavad terve nädala Rotermanni kvartali keskväljakul.

Sündmuse eestvedaja on Urmas Sõõrumaa, kes tähistab nõnda pühvliaasta algust.
Rotermanni turundusjuht Katrin Heinla rääkis Eesti Päevahele, et veiste tarvis ehitati Rotermanni keskväljakule tara ja aedik.

Eesti ühe suurema lihaveisekarja omaniku, laevandusettevõtja Vjatšeslav Leedo veiste valvamiseks palgatakse väljakule turvamees, nende tervise kontrollivad üle loomaarst ja -talitaja.

Eesti loomakaitse seltsi juhataja Evelyn Valtin arvas, et kindlasti põhjustab reis Saaremaalt Tallinna kesklinna südamesse loomadele mingil määral stressi. “Auto- ja parvlaevasõit ning keskkonnavahetus võib pühvlid kindlasti ärevaks ajada,” rääkis Valtin. “Siiski ei näe ma sellises ettevõtmises suurt probleemi, seni kui täidetakse kõiki nõudeid.”

Loomakaitse seltsi juhataja avaldas lootust, et loomad saavad tahtmise korral Rotermanni kvartali aedikus inimestest ka puhata.
Peale veisepere kohaletoimetamise tähistab Sõõrumaa pühvliaasta algamist väikeste individuaalpidude ja eraüritustega oma töökaaslaste ja lähedaste seltsis.

Print Friendly, PDF & Email