Ruhnu plaanib koolimaja ehitada osade kaupa

Ruhnu vald võib uue koolimaja ehitamisega alustada sel aastal, kuid teha seda rahapuudusel osade kaupa.

“Meil on osa raha olemas, nii et saaksime ehitusega pihta hakata,” ütles Oma Saarele Ruhnu vallavanem Aare Sünter, lisades, et koolimaja projekt on koostatud selliselt, et ehitada saab ka osade kaupa.

Sünter rääkis, et vallal on koolimaja ehituseks olemas 5,5 miljonit krooni, mille eest loodetakse valmis ehitada minimaalmõõtmetega spordisaal ja söökla. “Spordisaal oleks väga vajalik ka Ruhnu oma inimestele, kes tahavad õhtul palli mängida,” rääkis vallavanem, kelle sõnul jätkab vald vahendite otsimist kogu koolimaja valmisehitamiseks.

Sünteri sõnul on tõenäoline, et ehituseks läheb juba sel aastal, kuid vekslit ta selle kohta välja käia siiski ei söandanud. “Elu on nii muutlik, et ei või iial teada, mis tõrked võivad tulla,” rääkis Sünter, kelle kinnitusel tegeletakse praegu koolimaja põhiprojekti ettevalmistamisega, pärast mida kuulutatakse välja riigihange.

Ruhnu koolimaja eskiisprojekti konkursi võitis möödunud aastal Teigar Sova Arhitektid OÜ, kes pakkus välja talukompleksi stiilis projekti.
Koolimaja peaks tulema 25 õpilasele, hetkel õpib koolis 10 õpilast. Kooli ehitamisel arvestatakse perspektiiviga, et saarele kolib edaspidi elama rohkem inimesi. Projekti kogumaksumus võib ulatuda kuni 15 miljoni kroonini.

Print Friendly, PDF & Email