Marek Niit: neljasajas meetris tunnen end praegu vabamalt

USA-s, Arkansase ülikoolis õppiv KJK Saare jooksja Marek Niit tegi laupäeval oma hooaja esimesed etteasted. Niit startis Fayeteville’is peetud sisevõistlustel 200 m jooksus, kus jooksis välja aja 21,65 ja oli sellega seitsmes.

“See ei pidanudki mingi imejooks olema,” kommenteeris saarlane jooksu Oma Saarele, lisades, et kiireid jookse tuleb teha märtsis-aprillis, kui toimuvad USA üliõpilasmeistrivõistlused. Niit ise jäi jooksuga rahule, enesetunne oli hea ning ka treener polevat soorituse kohta mingeid olulisi märkusi teinud.

Lisaks 200 meetri jooksule kuulus Niit ka ülikooli teise esindusse 4×400 meetri teatejooksus, kus läbis avavahetuse ajaga 48,7.

“See oli täiesti sörkides joostud,” ütles Niit treeninguna tehtud jooksu kohta, kes USA-sse asudes hakkas treenima eesmärgiga joosta 200 m kõrval hästi ka 400 m.

“Praegu tunnen end neljasajas vabamalt. See on teistsuguse treeningu tulemus,” märkis Niit, kelle kohta on sealne treener öelnud, et saarlane peaks jooksma 200 meetrit ajaga 20,3 ja 400 meetrit 45,9.

Print Friendly, PDF & Email