Kuressaare gümnaasium on vabariigi parim ujumiskool (9)

Nädalavahetusel Vinnis toimunud EKSL koolidevaheliselt ujumisvõistluselt naasis Kuressaare gümnaasium tänavu jälle võitjana.

Kui eelmisel aastal jäime Kohtla-Järve Tammiku ja Tartu Tamme gümnaasiumi järel kolmandaks, siis tänavu suutsime olla neist paremad. Oli pisaraid, nuttu, oli rõõmu ja naeru. Seda just nooremate ujujate hulgas, kes nii väga tahtsid võitjate pjedestaalile saada.

Parim tegija oli 6.–7. klasside õpilaste hulgas Priit Aavik, kes alistas kõik vastased ja isiklike rekorditega võitis individuaalselt kolm kuldmedalit. 4.–5. klasside arvestuses saavutas 50 m seliliujumises hõbemedali Tauri Põldema. 8.–9. klasside arvestuses kuulus kolmas koht ja pronksmedal Kaisa Sillustele.

Südilt võistles 4.–5. kl arvestuses ka Kert Mandel, kes 43 poisiga võisteldes tuli 50 m vabaltujumises viiendale ja seliliujumises kuuendale kohale. Ka Raul Kelder ujus end 7.–8. kl arvestuses 50 m seliliujumises viiendaks. Esimese kuue hulka 50 m rinnuliujumises ujus ka Kirsti Kask.

Ägedaks ja tasavägiseks kujunes koolidevaheline teatevõistlus, kus meie kooli tüdrukud pasunakoori ja ergutushüüete saatel ujusid hinnatavale 2. kohale ja poisid 3. kohale.

Punkt-punkti heitluses kolmeteistkümne kooli hulgas väljusime niisiis tänavu jälle võitjana ja tervele võistkonnale riputati kaela kuldmedalid.
Kaasaaitajateks olid veel Johanna Randmets, Riin Nõukas, Roland Valgelin, Kevin Schultz, Kätlin Mägi ja Lisete Jõema.

Norma Helde

Print Friendly, PDF & Email