Lauatelefonilt helistati, kui kedagi kodus polnud (8)

Elionilt detsembrikuu arve saanud kuressaarlane Nadežda avastas, et jõulude ajal, mil ta viibis Riias tütre juures, oli arve järgi tema telefonilt kaks korda helistatud tasulisele numbrile.

Summa ei ole küll suur – 32 krooni –, kuid proua on mures, kuidas sellised asjad juhtuda saavad.
Üle 40 aasta Kuressaares üksi elav proua läks Riiga tütrele külla 18. detsembril ning tuli koju tagasi 29. detsembril. Kui ta jaanuaris detsembrikuu telefoniarve sai, oli seal kõik õige peale summa 31.30, mis märgitud kahe 900seeria numbrile tehtud kõne eest.

Kõned olla tehtud 24. detsembril ning juurde on märgitud teenus “Call TV”, mille kohta proual pole aimugi, mida see endast kujutab.
Proua kinnitab, et on alati oma arved õigel ajal maksnud. “Ja võtmed on ainult minul, mitte kellelgi teisel,” ütleb ta. “Mul ei ole kunagi kopikatki kaduma läinud,” lisab ta, välistades võimaluse, et tema võtmed oleksid kuhugi laokile jäänud.

Nüüd on Nadežda suures mures, et kellelgi on ligipääs tema koju. Samas ei tea ta, et midagi kaduma oleks läinud.
Proua seadis sammud politseisse, kus oma mure ära rääkis. Politseist öeldi eile, et praegu uuritakse, kas keegi teine pääseb veel tema eluruumidesse. Muud hetkel teha ei saa.

Elionis kuulati tema mure kenasti ära. Pärast telefonijaamast kontrollimist selgus, et tegemist ei ole Elioni eksitusega, vaid proua telefonilt on sel ajavahemikul tõesti Call TV numbrile kaks korda helistatud.
Call TV on PBK telemäng, milles osalemiseks tuleb teha tasuline kõne saatesse. Lisaks on samal ajavahemikul proua numbrile helistatud kõnesid ka vastu võetud.

Elioni avalike suhete juht Lilian Viirma ütles, et proual tuleb arve siiski ära maksta, sest korteris viibiti ning telefoni kasutati. Sellest teavitati ka arve saajat.

“Et vältida edaspidiseid ebameeldivusi, soovitan kasutada kõnede piirangu teenust, mille abil on võimalik tõkestada väljuvaid kõnesid vastavalt soovile,” selgitas Viirma. Ta lisas, et Kuressaare proua telefonilt ei ole kunagi varem tasulisele CallTV numbrile helistatud.

Print Friendly, PDF & Email