Klientide puuduses taksofirmad soovivad linnalt rendisoodustust (10)

Klientide puuduses taksofirmad soovivad linnalt rendisoodustust

TAKSOD KLIENTIDE OOTEL: Kuressaares on praegu postkontori juures kaks tasulist ootekohta, Tiimari juures kuus ja maavalitsuse juures kolm, mille kasutajad selgitati välja konkursi teel. Kokku on linnas üle 20 taksokoha.

Kuressaare taksofirmad taotlevad linnavalitsuselt tasuliste ootekohtade rendihinna alandamist, sest majandussurutis on taksode kasutamist poole võrra vähendanud.

“Hotellid on tühjad, spaad on tühjad, kõik see ju mõjub,” ütles Oma Saarele taksojuhtide ühingu Kuressaare Takso esindaja Rando Kaubi, kelle sõnul on taksode kasutamine Kuressaares vähenenud viimase aasta lõikes umbes 50 protsenti.

Eelkõige on vähenenud takso kasutamine argipäevadel, nädalalõppudeks jagub nõudlust rohkem.
Kui Kuressaare Takso alles plaanib linnavalitsusele takso ootekohtade rendihindade vähendamise taotluse esitamist, siis OÜ Saare Takso andis taotluse eile juba sisse.

Linnaga sõlmitud lepingu kohaselt maksab OÜ Saare Takso linnale praegu Tiimari kaupluse ees asuva kuue ootekoha eest 8000 krooni kuus. Nüüd soovib taksofirma rendi alandamist 2100 kroonile ehk ligemale neli korda.
Taotluse põhjenduseks toob taksofirma töömahu vähenemise, samuti asjaolu, et lepingu sõlmimisel oli rendihind seotud tasulise parkimisega, mis praegu enam ei kehti.

“Olgem ausad, tänases majanduslikus situatsioonis on asjalood ikka üsna halvad, nii järsku langust ei osanud ka meie ette näha,” ütles Saare Takso tegevjuht Silver Varendi. “Töö hulk on ikka tuntavalt kahanenud, sest iga päev jääb inimesi töötuks,” lisas Varendi, kelle sõnul on ka nende firmas sõitude arv langenud umbes poole võrra ning olukord läheb aina hullemaks.

Küsimusele, mida võtab Saare Takso ette juhul, kui Kuressaare linn keeldub taksopeatuste renti vähendamast, vastas Varendi, et siis kaalub firma üsna tõsiselt rendilepingu lõpetamist ja hakkab rohkem panustama tellimustöödele.

“Pigem ennetada tekkivaid raskusi, kui lasta ennast kõrini võlgadesse,” märkis firmajuht. Tema sõnul ükski taksojuht seni ametit veel nurka visanud pole, küll on aga mõned taksofirmad vähendanud autode arvu.
Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles, et taksofirmad on eelnevalt käinud rendihindade vähendamise küsimust linnavalitsuses suusõnaliselt selgitamas ning praegu pole linnavalitsus oma seisukohta veel kujundanud.
“Kuressaare linnavalitsus ei taha oma tegevusega seada ühe või teise ettevõtte toimetulekut kahtluse alla, kuid igas äris on oma põhjendatus ja mõistlikkus ja me kindlasti kaalume nende põhjendusi ja seisukohti,” rääkis Koov.

Kuressaare linn teenib aastas tasuliste taksoootekohtade pealt umbes 250 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email