KG õpilased ja õpetajad duettidena teatrilaval

Pühapäeva õhtupoolikul saab Kuressaare Linnateatri laval kuulata ja näha Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira solistiõppe noorte lauljate ja KG õpetajate omanäolisi duette.

Selle ettevõtmise idee tuli Kuressaare gümnaasiumi noorsootöötajalt Anneli Meistersonilt. “Võib öelda, et kontsert on järjeks kahe aasta eest KGs toimunud üritusele “Tantsud tähtedega”,” rääkis muusikaõpetaja ja dirigent Pilvi Karu.

“Laule hakkasime õppima tegelikult jõulupeoks. Oleme neid kaks korda esitanud ja kuna kõik tuli hästi välja, siis otsustasime nüüd kooli seinte vahelt välja tulla ning linnateatris esineda.”

Repertuaar on väga lai, Karu sõnul tuleb esitusele nii uuemaid kui ka päris uusi inglis ja eestikeelseid laule nii rocki, popi kui ka klassika vallast.
Esinevad laulda armastavad õpetajad, aga ka need, kes ei ole seda solistina laval kunagi teinud; laulavad nii erined aineõpetajad kui ka üks muusikaõpetaja.

Laulupaarid sobitati kokku mitte loosiga, vaid hääle või isikuomaduste põhjal. Peaaegu kõiki esinejaid saadab ansambel, kuhu kuuluvad Laine ja Veikko Lehto klahvpillidel, Priit Arge löökpillidel, Aigo Kiiker basskitarril. Osa lauljaid kasutavad fonogrammi. Õhtut juhib Tõnis Kipper.

“Kui õpetajate poolt huvi on, oleks taolise üritusega võimalik jätkata ka järgmisel aastal. See on väga mõnus talvine ettevõtmine,” jättis Pilvi Karu tulevikuplaanid lahtiseks.

Kontsert linnateatris algab kell 17, pileteid hinnaga 45 ja 25 krooni saab osta kohapeal.

Print Friendly, PDF & Email