Vähemalt pooled spaalennud jäävad sel aastal ära (2)

Möödunud aastal lennukiga Saaremaale ligi 3000 spaaturisti toonud Soome reisifirma Matka-Vekka on sobiva lennuki puudumisel sunnitud enam kui pooled reisid ära jätma.

“Me ei ole siiani leidnud sobiva suuruse ja hinnaga lennukit,” ütles Oma Saarele Matkavekka Eesti OÜ Tallinna büroo juhataja Kristiina Saar-Rand.

Hooaeg võib vahele jääda

Sel aastal pidi reisifirma Saaremaa hooaeg kestma maist oktoobrini, kuid juba praeguseks on selge, et enne augustit lennuk lendama ei hakka, ning pole välistatud, et hooaeg jääb üldse vahele.

“Teeme tööd selle nimel, et leida lennuk, mis hakkab lendama augustis, aga leitud seda veel ei ole,” tõdes Kristiina Saar-Rand, kelle sõnul annab lootust asjaolu, et aasta algusest on lennufirmad hakanud pakkuma tšarterreiside jaoks paindlikumaid tingimusi.

Kristiina Saar-Rand lausus, et kahel aastal Saaremaale spaaturiste lennutanud Matka-Vekka on Saaremaa lennuprojektist jätkuvalt huvitatud, kuna firma toote turustamiseks on kulutatud palju raha.

3000 spaaturisti

“Selliste projektide puhul esimesed hooajad väga palju sisse ei too – hea, kui nulli jääb. Tulemus hakkab tulema ikka mõne aja pärast, selles mõttes nähakse päris kõvasti vaeva, et ei tuleks pausi vahele,” rääkis Saar-Rand.
2008. aastal toimusid Saaremaa-lennud Finnairi lennukiga 21. märtsist 13. juunini ja 31. augustist 26. oktoobrini, tehti 41 tellimuslendu ja toodi Saaremaale ligi 3000 spaaturisti.

Reisibüroo Matka-Vekka korraldatud lennureisid toimusid Helsingist, Turust, Porist, Vaasast, Kokkolast, Kuopiost, Jyväskyläst, Joensuust, Savonlinnast ja Lappeenrantast.

Matka-Vekka partnerid Saaremaal on spaahotellid Georg Ots, Grand Rose, Meri, Rüütli ja Saaremaa Valss, Arensburg Spa&Boutique hotell ja Ekesparre hotell.

Print Friendly, PDF & Email