Börsiämber tegi noore saarlase kurikuulsaks (8)

Börsiämber tegi noore saarlase kurikuulsaks

KOPPELI TÖÖLAUALT: Hendrik Koppel töötas LHV-s, kui otsustas tööandja kõrvalt ise tehinguid teha ja kaotas börsil talle usaldatud miljonid.

Kolmapäeval sai ETV saate “Pealtnägija” vahendusel üle riigi kurikuulsaks Kuressaarest pärit 21-aastane Hendrik Koppel, kes mängis börsil maha tema hoolde usaldatud ligi neli miljonit krooni.

Mullu sai Koppelist teadaolevalt Eesti noorim isikliku pankrotiprotsessi läbi teinud inimene.

2007. aasta suvel Kuressaare gümnaasiumi lõpetanud Koppel kandideeris ülikooli minemise asemel edukalt maakleri assistendiks investeerimispangas Lõhmus, Haavel & Viisemann. Vaid neli kuud hiljem, 22. veebruaril 2008 sai poiss hundipassi.

“Pealtnägija” vahendas, et Koppel oskas endast jätta veenva mulje ning võttis ilusate lubadustega õnge kolm LHV klienti, kes usaldasid isiklikult tema investeerida miljoneid kroone.

Koppel ajas koolitajal ja ülikooli dotsendil Ivar Soonel ning trüki- ja investeerimis-äris tegutseval Hardy Rasmannil pea sassi jutuga 40-protsendilisest tootlikkusest.

Mehed jäid utoopilisi lubadusi uskuma ja kui Koppel andis ka isikliku garantii, et mitte sentigi investeeritud rahast ei kao, sõlmisid Rasmann ja Soone 2008. aasta veebruari lõpus temaga lepingu. Rasmann pani mängu ligi kolm miljonit, Soone poolteist miljonit.

Kuu aega hiljem oli Koppel end lootusetult auti mänginud. Talle said saatuslikuks klientide selja taga tehtud lubatust oluliselt riskantsemad panused ja turgude ränk kukkumine.

Meeleheitlik ponnistus investorite raha suuremate panustega tagasi teenida kaevas Koppeli veel sügavamasse auku, kirjeldas “Pealtnägija”.
Kaks nädalat enne Hendrik Koppeli 21. sünnipäeva kuulutati välja tema eraisiku pankrot. Pankrotihalduri raportist selgub, et noormehel pole sentigi vara, ta on töötu ja elab sugulase juures.

Et poja võlgu ei tahtnud hüvitada ka tema isa, Kuressaare eraarstipraksise Luukas omanik Kaalep Koppel, siis Hendrik Koppeli füüsilise isiku pankrot ka sealsamas rauges ehk teisisõnu pääses ta võlgade maksmisest.

Print Friendly, PDF & Email