Tumalasse kavandatakse tipptasemel krossirada (7)

Tumalasse kavandatakse tipptasemel krossirada

NELJAS RADA JUURDE: Praegu on Saaremaa motomeeste käsutuses kolm krossirada, mis asuvad Laimjalas, Kaarmal ja Lümandas.

Orissaare valla Tumala külas asuva Pendu talukoha omanikud plaanivad oma põllumaale rajada Saaremaa esimese korraliku krossiraja, kus oleks võimalik korraldada tasemel võistlusi.

“Meil tekkis mõte, et Saaremaal oleks vaja üht korralikku täispikkuses rada,” ütles Oma Saarele Pendu talus elav Külli Klooster, kelle elukaaslane on kohalik krossisõitja. “Kui saame raja selliseks, nagu planeerime, siis tuleb see ikka parem asi kui niisama rada,” lisas ta.

Külli ja tema elukaaslane tahavad ehitada 1,8–2 km pikkuse krossiraja 19 ha suurusele Pendu kinnistule, kus saaks tulevikus hakata korraldama Eesti meistrivõistluste etappe ja muid võistlusi.

Praegu on Saaremaa motomeeste käsutuses kolm krossirada, mis asuvad Laimjalas, Kaarmal ja Lümandas. Väikeste mõõtmete tõttu ei ole need suuremate võistluste jaoks sobilikud.

Raja maksumus ulatub kindlasti kuuekohalise summani, mida hakatakse taotlema toetusfondidest.

“Kui ise seda otsast lõpuni teha, siis tõmbame ennast täiesti nulli ja pärast seda ei toimu siin enam mitte midagi,” rääkis Külli Klooster. “Kuna meil on seal vaid tasane pind, siis on seal väga palju tööd, et kõik hüpped ja kurvid sisse viia,” lisas ta.

Külli Kloostri sõnul loodetakse rada valmis saada hiljemalt kolme aasta pärast, ehkki lootus on jõuda ka varem.

Orissaare vallavalitsus teatas krossiraja arendajale, et toetab igasuguseid põllumajandusele alternatiivseid tegevusi maal, kuid krossiraja plaan tuleb kooskõlastada Saare maaparandusvalitsusega, kuna maaüksusel asub osaliselt maaparandusobjekt.

MTÜ Saaremaa Motoklubi asutajaliige Meelis Vahter ütles, et Tumala maatükk on krossirajaks sobilik. Klubi ise peab riigimetsa majandamise keskusega juba poolteist aastat läbirääkimisi krossiraja ehitamiseks Karujärvele, kuid pole selleks veel luba saanud.

Vahter ei arva, et kahe tasemel krossiraja ehitamine Saaremaal võib arendajate vahel tekitada konflikti või kurnava konkurentsi. “Meil on hea, kui on erinevaid radu ja võimalusi sõita,” tõdes ta.

Meelis Vahter ütles, et raja ehitamine Tumalasse on mõistlik ka seetõttu, et selles piirkonnas on üksjagu krossisõitjaid, kuid rada puudub. “Praegu käivad Orissaare omad Lümandas trenni tegemas, see on absurd,” märkis ta.

Umbes veerandsaja liikmega Saaremaa motoklubi eesmärk on ehitada Saaremaale üks korralik krossirada, kus oleks võimalik korraldada ka tasemel võistlusi.

Samuti tahetakse taaselustada Saaremaa oma karikavõistlused nii motokrossis kui ka talvises jäärajasõidus.

Print Friendly, PDF & Email