Saarerahvas ühiselt MATKA-l

Saarerahvas ühiselt MATKA-l

TURISMI EDENDAMAS: SA Saaremaa Turism tänab kõiki abilisi ja messil osalenuid eduka messil esinemise eest.

Sel korral otsustasid Saare maakonna turismiettevõtjad osaleda Põhjamaade suurimal turismimessil MATKA 2009 eraldi pinnal, oma boksiga ja “paati” kutsuti ka hiidlased.

Põhjusi oli mitu – soov eralduda “hallist massist” ja olla ikka kenamad kui teised, et messikülastajad meid paremini üles leiaksid. Koostöös hiidlastega üritasime pakkuda rohkem infot ning tutvustada mitmekesiseid puhkuse veetmise võimalusi mitmel saarel.

Jäime langetatud otsusega väga rahule, kuna eristumine teiste messil osalenud eksponentide hulgas läks korda. Meid leiti kenasti üles ja huvi meie vastu oli suur. Kõik see tekitas kindlustunde, et olime talitanud õigesti, ning kavatseme samas vaimus jätkata ka järgmistel aastatel.

Mess toimus 15.–18. jaanuarini Helsingis ja seda külastas tänavu kokku
85 669 inimest, mis on pisut rohkem kui 2008. aastal.

Messiboksi atraktiivsemaks ja ligitõmbavamaks tegemiseks organiseerisime loosimisi ja Saaremaa toodete degusteerimisi.

Loosimise peaauhindadeks olid majutuspaketid välja pannud Arensburg Boutique Hotel ja Spa, Tõnise Majatalo ja Georg Ots Spa ning keraamikat stuudiokeraamik Marget Tafel Muhu Jüri-Jaani talustuudiost. Väiksemate auhindadega abistasid teisedki osalejad. Loosikotte aitasid täita ka Saare juust ja Saaremaa vesi, neid tooteid said kõik külastajad ka kohapeal maitsta.

Suurt huvi tunti Saaremaa ooperipäevade ja Kuressaare golfiväljaku vastu. Jätkuvalt huvitusid messikülastajad meie spaahotellidest ja neis pakutavatest teenustest.

Suurt pettumust valmistas reisihuvilistele Mõntu–Ventspilsi liini võimalik sulgemine. Huvi selle liini vastu oli tänavu suurem kui varasematel aastatel ja tundus, et alles nüüdseks on aru saadud selle laevaliini atraktiivsusest, kuna mitmetel rühmadel ja reisikorraldajatel olid saabuvaks suveks reisiplaanid Mõntu–Ventspilsi liinil juba tehtud.

Hiidlasi esindas messil MTÜ Hiiumaa Turism, kelle esindajatel oli tõsiselt hea meel, et pikka aega mõtteis mõlkunud idee pakkuda saari välismessidel kui ühtset turismipiirkonda lõpuks ka teoks sai. Esmakordne ühistöökogemus hinnati positiivseks.

Saarlased messil

Saarte 24 m² suurusel messipinnal osalesid Saaremaalt 7 eksponenti: Mere reisibüroo, Tuule villa, Siva Invest, Arensburgi Reisid, Pritsumaja/Diva, Kuressaare turismiinfokeskus, MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus.
Muhu saart esindas Tõnise Majatalo / Soile Siltanen, kes jagas ka Muhu saart puudutavat infot.

Saarlaste esinemist sellel messil organiseeris ja korraldas SA Saaremaa Turism. Suurteks abilisteks olid hea nõu ja jõuga Kuressaare lennujaam / Mati Tang, Georg Ots Spa Hotell, Siimu Auto, Siva Invest, Diva, Kuressaare turismiinfokeskus ja paljud teised.

Print Friendly, PDF & Email