Kõige popim riigieksam Saaremaal on inglise keel

Kõige popim riigieksam Saaremaal on inglise keel

410 KIRJANDIT: Kohustusliku riigieksami teeb Saaremaal tänavu 410 abiturienti.

Kõige popim aine tänavuste abiturientide seas on inglise keel. Kokku valis Saare maakonna gümnasistidest-keskkoolide lõpetajatest inglise keele riigieksami 309 noort.

Tegemist on lemmikainega nii Kuressaare gümnaasiumis, ühisgümnaasiumis, Orissaare gümnaasiumis kui ka Leisi keskkoolis.
Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis oli aga eelistatuim geograafia (64 eksamitegijat, neist 48 11. klassis – geograafiaeksami võib lõpueksamina sooritada 11. klassis, toim).

Valiku, milliseid riigieksameid nad teha soovivad, pidid tänavused gümnaasiumide lõpetajad tegema teisipäevaks.

Koolijuhid nentisid üsna üksmeelselt, et suuri üllatusi eksamite valikul ette ei tulnud. Vaid Orissaares on matemaatikat valitud tavapärasest vähem, Saaremaa ühisgümnaasiumis bioloogiat ja keemiat ning Leisis on lemmikute hulgast kadunud geograafia ja keemia.

Populaarseks eksamiaineks on tänavu osutunud aga ühiskonnaõpetus – Orissaares teeb seda eksamit 28, ühisgümnaasiumis 51, Leisis 18, täiskasvanute gümnaasiumis 52 ning Kuressaare gümnaasiumis 91 abiturienti.

Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Variku sõnul on trend sama, mis eelmistel aastatel – noored teavad, millisesse kõrgkooli nad soovivad astuda, ning vastavalt sellele valivad ka lõpueksamid.

“Kes tahab tehnikaülikooli minna, valib matemaatika, meie koolist on ikka umbes 30 noort sinna ka sisse saanud,” kommenteeris Varik oma kooli õpilaste eksamivalikuid.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Marek Schapel ütles, et nendegi koolis on erinevusi võrreldes eelnevate aastatega suhteliselt vähe.
“Vähem on sel aastal valitud bioloogiat (7 õpilast eelmise aasta 17 asemel) ja keemiat (21 õpilast eelmise aasta 29 asemel).”

Seevastu geograafiaeksami tegijate arv on ühisgümnaasiumis tänavu suurenenud – 57 läinudaastase 32 asemel, ning geograafia valijaid on rohkem nii 11. kui ka 12. klassis: 12. klassides valis eelmisel aastal geograafiaeksami 11 õpilast, sel aastal 27.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktori Ly Kallase hinnangul on nende kooliski eksamivalikud suhteliselt tavapärased ja erilisi üllatusi ei ole.
Leisi keskkooli õppealajuhataja Riina Sirg nentis, et kui varem on rohkem valitud geograafiat ja keemiat, siis nüüd juhivad Leisis inglise keel, bioloogia, ühiskonnaõpetus ja matemaatika.

Kohustusliku riigieksami (kirjand) teeb Saaremaal tänavu 410 abiturienti, neist Kuressaare gümnaasiumis 167, Saaremaa ühisgümnaasiumis 96, täiskasvanute gümnaasiumis 76, Orissaare gümnaasiumis 35 ja Leisi keskkoolis 26.

Riiklik eksami- ja kvalifikatsioonikeskus on ette kirjutanud, et gümnaasiumi lõpetamiseks tuleb sooriatada viis lõpueksamit, millest vähemalt kolm peavad olema riigieksamid.

Tänavune riigieksamiperiood algab 16. aprillil ja lõpeb 10. juunil.

Print Friendly, PDF & Email