Baskin toob intiimsed tehingud lavale (1)

Baskin toob intiimsed tehingud lavale

NAERU PEALT KOKKUHOID KEELATUD: Roman Baskin ja Epp Eespäev eile “Intiimsete tehingute” proovis.

Kahe näitleja, Epp Eespäeva ja Roman Baskini esituses jõuab homme Kuressaare Linnateatris lavale Alan Ayck-bourni komöödia “Intiimsed tehingud”.

“Olen seda paar korda öelnud, et säästu- või surutise ajastul on naeru ja nalja pealt kokkuhoidmine keelatud,” põhjendas maailma ühe enimmängitava komöödiakirjutaja teose lavaletoomist lavastaja Roman Baskin.

Heas mõttes säästutükk on ka “Intiimsed tehingud”, sest ehkki tegelasi on selles palju, saadakse laval hakkama vaid kahe näitlejaga. Koos lavastaja ja tootja Baskiniga mängib Epp Eespäev Tallinna Linnateatrist.

Baskini sõnul on Kuressaare proovide ja esietenduse kohaks valimisel väga proosaline põhjus: Eestis ei ole vaba lava, kus projektiteatrid saaksid oma tükke välja tuua.

“Teatritel on majad, projektiteatritel pole ja Kuressaare teater on kujunenud selliseks vabaks lavaks, kes pakub viimaste proovide võimalust enne tüki väljatoomist,” selgitas Baskin.

“Intiimsed tehingud” esietendub 23. jaanuaril kell 19 Kuressaare Linnateatri suures saalis. Laupäeval on etendus Valjalas, seejärel minnakse mandrile. Suvel loodab Baskin veel ka Saaremaa publikule esineda.

Tõnis Kipperi pikemat usutlust Roman Baskiniga saab täna kuulata Kadi raadio saates “Keskpäev”.

Print Friendly, PDF & Email