Šokolaadi ostmine viis poisid politseijaoskonda (23)

Laupäeva õhtul toimetas turvafirma Securitas turvamees kaks 15-aastast koolipoissi Saare Selverist politseijaoskonda, kuna poisid tundusid turvatöötajale kahtlastena ning väidetavalt puudusid neil isikut tõendavad dokumendid.

“Kuid poiste käest dokumente üldse ei küsitudki,” rääkis pärast koduse “juurdluse” toimetamist ühe poisi ema, kelle sõnul kutsunud turvatöötaja tema poega millegipärast korduvalt Vasjaks.

Samuti kahtlustas turvamees, et poiss on joonud ning sõidutas ta koos sõbraga kui “kahtlased tüübid” politseijaoskonda.
Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi sõnul palus politsei poistel edaspidi turvatöötajate korraldusi täita ja lubas neil minna.

Poiste väitel ei öelnud aga turvatöötaja neile enne turvaruumi viimist mitte midagi. Poisid istusid Selveri ees pingil ning käisid poest kommi ostmas. Väljas raha üle lugedes selgus aga, et jätkub veel ka kolm krooni maksva šokolaadi jaoks ja nad läksid ka seda ostma.

“Ma usun, et nii poodidel kui ka turvatöötajatel on aegajalt tegemist noortekampadega, kellel alati kõige puhtamad mõtted peas ei ole, kuid antud juhul polnud poistel plaanis midagi hullu,” märkis ema.

Tema sõnul viidi poisid pärast teise ostu sooritamist kontrollimiseks turvaruumi. Seal paluti neil taskud tühjendada ning kombati läbi nii taskud, küljed kui ka vöökoht ning isegi sokid, kuid ei leitud midagi.

Imelik on ema arvates see, et turvatöötajale sellest ei piisanud, vaid ta otsustas asja edasi toimetada koos võimuesindajatega politseis.
ASi Securitas Eesti Kuressaare osakonna assistent Hanna Vanem ütles, et nende andmetel sisenes laupäeval kella kaheksa ajal õhtul kauplusse viieliikmeline noorukite seltskond. Teiste hulgas ka kaks hiljem kinnipeetud noorukit. Vanema sõnul juhtis samal ajal üks klient turvatöötaja tähelepanu poiste sihitule liikumisele ja kahtlasele tegevusele.

“Seepärast otsustas turvatöötaja isikuid jälgida ning peale kassaliini läbimist peatas ta isikud, et teostada turvakontrolli,” seisab turvafirma kommentaaris. Politseijaoskonda viidi poisid aga seepärast, et noorukite käitumine tundus kahtlane ja neil puudusid isikut tõendavad dokumendid.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email