SASKU 2009 on algamas

Algamas on saskumängijate uus võistlushooaeg. 2004. aastal Laimjala jahimeeste algatatud väikesest jahiseltside vahelisest turniirist on saanud maakondlik aastaringselt kestev võistlus, mis alustab viiendat hooaega.

Kui 2005. aastal osales 18 kahekolmeliikmelist võistkonda, siis eelmisel hooajal (2008) osales juba rekordiliselt palju, 56 võistkonda.
Maakonna erinevates piirkondades mängitakse 12 osavõistlust, millest võistluste üldarvestusse läheb kaheksa paremat tulemust. Osavõistlusel mängitakse 7 vooru ning kogu arvestust ja tulemusi toimetab arvutiprogramm Swiss Perfect.

Ühes võistkonnas võib aasta jooksul osaleda kuni 3 võistlejat ning igas kuus mängitakse üks osavõistlus. Kogu võistluse info ja tulemused on kättesaadavad Laimjala valla kodulehel rubriigis “Sport”. Võistluste peakohtunik on Taimo Antsaar, keda toetab kohtunik Kaljo Tuuling.

Tagasivaade 2008. aastale

Kui teha tagasivaade eelmisele hooajale, siis oli tegemist äärmiselt kordaläinud võistlusega. Lisandus palju uusi võistlejaid ning osalejaid oli koolipoistesttüdrukutest kaunite daamide ja väärikate härradeni välja. See näitab, et ka selline võistlus on leidnud oma kindla toetajaskonna ning jätkab kindlasti arenemist.

Pigem hakkab tekkima ruumide probleem, kus oleks võimalik võistluslaudade taha paigutada korraga pea 40 võistkonda.
Kui ülejäänud kohtade osas läksid 2008. aasta võistlused ülipingeliselt, siis esikoha suunas liikusid terve aasta Valjala mehed Uno Tambur ja Heiki Eis, kes võtsid ka 820 punktiga üldvõidu.

Kaart jooksis ja õpitud nipid toimisid, oli enamiku arvamus.
Igal juhul oli tegemist väga hea tulemusega. Ülejäänud kohad selgusid aga alles viimasel etapil, kus tegid parima esituse Kalvi Heinleht, Aare Mölder ja Janar Kruuser (Salme), kellele kuulus tänu saavutatud etapivõidule ka 808 punktiga teine koht üldarvestuses.

Etapi teise kohaga tõusid kolmandale kohale Tiia Müürisepp, Maie Ader ja Olev Kiirend (787 p), kes tõukasid seni kindlalt esikolmikus püsinud Laimjala mehed Maidu Valliku, Heinrich Rei ja Valmar Toompuu 783 punktiga neljandaks. Järgnesid Jüri Ots ja Jaanus Järmut 779 punkti ning Mati Saar, Aavo Pitk, Kalmer Eichfus 764 punktiga.

Võistlused lõpetas ühine pidulaud koos karaokega Mereni eestvedamisel. Lõpetuseks tänusõnad kõigile külalislahketele rahva seltsimajadele, kes lubanud saskumängijaid oma ruumidesse ning neid väga meeldivalt abistanud.

Uus hooaeg algab laupäeval, 24. jaanuaril algusega kl 18 Laimjala rahvamajas. Oodatud on kõik vanad ja uued mänguhuvilised.

Vilmar Rei

Print Friendly, PDF & Email