Linn arutab merepäevade korraldamise proffidele loovutamist (30)

Linn arutab merepäevade korraldamise proffidele loovutamist

MEREPÄEVADE MELU: Kuressaare esindusüritust on seni korraldanud linnavalitsuse ja allasutuste töötajad.

Jaanuarikuisel Kuressaare linnavolikogu kultuurikomisjoni koosolekul tuli Kuressaare Kultuurivara juhataja Villu Veski eestvedamisel arutusele teema, et linna ühe esindusürituse korraldamise võiks anda professionaalide kätte.

“Merepäevade külastajad soovivad näha huvitavat programmi, kuid rahaline pool pole majanduslanguse valguses kiita,” märkis Veski.
Ta lisas, et on tekkinud idee anda ürituse korraldamine professionaalsele organisatsioonile, kes suudaks leida sponsoreiks suurfirmasid.

Veski sõnul ei olevat teemat linnavalitsusega veel arutatud, kuid huvi on asja vastu tundnud Saaremaalt pärit Janek Reimal, kellel on Veski kinnitusel kogemusi mitmete suurürituste korraldamisega.
Reimal on seotud ka OÜga Cosmoskva, kellega linnal on avalike suhete teenuse osutamise leping.

Veski arvates oleks firma merepäevade korraldamisest ehk huvitatud, kui ürituse eelarve oleks kaks miljonit krooni.
Neljapäeval linnavolikogus teisele lugemisele tulevas 2009. aasta eelarves on merepäevade korraldamiseks ette nähtud 200 000 krooni ning ülejäänud kulutused peaks üritust korraldada sooviv ettevõte katma sponsorite abiga ning ehk ka komisjonis päevakorda kerkinud võimaliku piletimüügist laekuva rahaga.

Komisjoni istungil toimunud arutelul pooldas mitu liiget ideed muuta merepäevad kas täielikult või osaliselt tasuliseks ürituseks.
Komisjoni esimees Jaan Lember võttis merepäevade arutelu kokku seisukohaga, et komisjon toetab uut ideed ning ürituse professionaalse korraldaja kätte andmist. “Eesmärk on tuua sisse lisaväärtust,” sõnas Lember.

Print Friendly, PDF & Email