Kes sa oled, Vasja? (7)

Kes sa oled, Vasja?

 

Turvatöötaja amet ei ole kergete killast. Jälgida inimesi ja selekteerida nende hulgast välja võimalikud sullerid, see nõuab head silma ja kogemusi. Eeldame, et iga turvatööle läinud isik on kõigepealt ise üle kontrollitud ja läbinud vastava väljaõppe. Lihtlabase varga tabamisega on ilmselgelt kergem toime tulla kui juba “koolitust” saanud pätt kinni püüda.

Iga töö tegemisel tekib ajapikku professionaalsus. Kuid nagu igaühest ei saa autojuhti isegi siis, kui ta ka kümmekond aastat rooli keeranud on, toome tänases lehes näite selle kohta, et igaühest ei saa ilmselt ka turvatöötajat. Kui poe turvatöötaja hakkab iga ostjat pidama potentsiaalseks vargaks, on midagi valesti.

Ei ütle siinkohal halvasti, kui keegi viiakse kahtluse korral turvaruumi. Turvakontrolli võimalusega peavad arvestama kõik, kes kontrollitavas alas liiguvad. Kui ametiisik aga kontrollitavat semulikult Vasjaks kutsub ja pärast asjade selgitamist inimese pelgalt kahtlase näoilme pärast politseisse tassib, siis soovitaks sellel kontrollijal küll ametit vahetada.

Print Friendly, PDF & Email