Tööstus jättis võitluse Saaremaa juustu nime ainuõiguse pärast (4)

AS Saaremaa Piimatööstus otsustas lõpetada aastaid kestnud ponnistused geograafilise tähise “Saaremaa juust” registreerimiseks.

“See asi on nii keeruline ja nagu tagantjärele selgub, ka mõttetu,” ütles Oma Saarele Saaremaa piimatööstuse tegevjuht Andi Saagpakk.
Saagpakk selgitas, et geograafilise tähise kasutamise ainuõiguse saaks tööstus vaid juhul, kui õnnestuks tõestada, et Saaremaalt varutud piim on väga erilise maitsega.

Ainult sellest, et piim on Saaremaal varutud, ei piisa. “Kui mõni teine Eesti piimatööstus tõestab, et nende piim on täpselt samasuguse maitsega, siis on neil samasugune õigus kasutada Saaremaa nime sõltumata sellest, kas see tähis on meil registreeritud või mitte,” rääkis Saagpakk.

Arvestades, et valdav osa toorainest tuleb suurfarmidest, on Saagpaku sõnul raske eeldada, et tänapäeva tootmiskompleksides toodetud piim saaks olla mingi väga erineva maitsega.
Saaremaa piimatööstus otsustas omal ajal “Saaremaa juustu” tähise registreerida, kuna tööstust häirisid mandri ettevõtete toodetud ja “Saaremaa” nime kandvad juustutooted.

Tähise registreerimisega loodeti “Saaremaa” kasutamisõigus kinnistada ainult siinsele tööstusele ning mingil ajal see justkui ka õnnestus.
2002. aastal sai Saaremaa liha- ja piimatööstus patendiameti tunnistuse Saaremaa juustule geograafilise tähise omistamise kohta, mis sätestas, et sellise nimega juustu võib toota ainult Saaremaal ja kohapeal varutud toorpiimast.

2005. aasta oktoobris saatis Euroopa Komisjon põllumajandusministeeriumile infonõude, milles viitas raskustele juustusortide Põltsamaa ja Saaremaa registreerimisel.

Euroopa Komisjon leidis, et kuigi ühe põhjendina on toodud Saaremaa karjamaade ja niitude heina eriline mõju lehmapiimale ja sellest valmistatavale juustule, ei leia see kajastust kirjelduses, kuidas täpselt peab karjatama ja toitma lehmi, kelle piimast tohib valmistada Saaremaa juustu nimelist juustu.

Print Friendly, PDF & Email