Riik tahaks Muhu lapsi rohkem kutsekoolis näha (2)

Riikliku Eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse poolt Muhu põhikoolis läbi viidud sisehindamise käigus räägiti vajadusest propageerida Muhu laste hulgas senisest rohkem kutseharidust.

Muhu põhikooli direktor Senta Room ütles Oma Saarele, et kutsehariduse teema tõusis päevakorda seoses asjaoluga, et umbes 80 protsenti Muhu koolilastest on juba aastaid valinud haridustee jätkamiseks gümnaasiumi. “Seetõttu tehti ettepanek, et võib-olla peaks suunama Muhu lapsi rohkem ametit õppima,” rääkis Senta Room.

Senta Roomi sõnul on lapse edasiõppimine eelkõige lapse ning perekonna asi ja seni on Kuressaarde, Orissaarde või mujale gümnaasiumisse edasi läinud Muhu lapsed edukalt hakkama saanud.

Senta Roomi arvates ei maksa põhikooli lõpetajale mingit valikut peale suruda, sest lapsed ei ole selles eas veel kutsekindlad ja eelistuste tegemisel minnakse sageli kaasa sõprade ja sõbrannadega. “Ma tean ühte tüdrukut, kes sai sisse Kuressaare gümnaasiumisse, aga poole suve pealt tuli ja ütles, et läks hoopis mandrile ametikooli infotehnoloogiat õppima,” rääkis Soom.

Muhu põhikooli direktori arvates on igati mõistlik omandada esmalt tasa ja targu keskharidus ja alles pärast seda langetada ostus, kas minna ametit õppima või jätkata kõrgkoolis. “Lastel puudub töökogemus ja pärast 9 klassi valitud eriala on mõnikord valesti valitud eriala. Seepärast ei pane ma seda pahaks, et nad lähevad gümnaasiumi,” rääkis Senta Room.

Print Friendly, PDF & Email