Kuressaare tänas parimaid (3)

Kuressaare tänas parimaid

AASTA TEGIJA 2008 JA TEMA LEMMIK: Aasta tegijaks tunnistatud Ooperipäevade eestvedaja Aivar Mäe ei varjanud publiku ees, et temale Kuressaare linnapea meeldib. Ise nimetas ta öeldut valimisreklaamiks.

Kõigi saarlaste lemmiku Ivo Linna dirigeerimisel hõigati eilsel Kuressaare linnapea Urve Tiiduse vastuvõtul maha nende tublide ja töökate inimeste ja ettevõtete nimed, kelle üle linn 2008. aastal erilist uhkust võis tunda.

Kuressaare traditsioonilist uue aasta vastuvõttu sisse juhatanud, video vahendusel esinenud volikogu esimees Toomas Takkis nentis, et aasta 2008 oli linnale hea aasta.
Samas tõdes Takkis, et eesootavad natuke vähem kui 12 kuud saavad olema keerulised.

Takkis toonitas, et järgmine aasta on valimiste aasta ning lootis, et valimistega seoses ei hakka praegused võimalikud uued volikogu liikmed odava populaarsuse nimel tegema erinevaid otsuseid, vaid töötavad siiski Kuressaare linna ja tema kodanike huvides. “Et katus ei hakkaks sõitma,” ütles ta.

Ühe olulise punktina uuest aastast lootis Toomas Takkis Kuressaare linnas algatatavat laiapõhjalist arutelu omavalitsuste liitumise ning reformimise teemal.
Linna arengusse märkimisväärse panuse andnud inimeste ja firmade tunnustamise kõrval nimetati vastuvõtul ära ka aasta tegu 2008: Saarte teedevalitsuse eestvedamisel toimunud Kuressaare ringtee põhjalik ja kompleksne kaasajastamine.

Tiitliga aasta tegija 2008 pärjati Eesti Kontserdi juht Aivar Mäe, Kuressaare ooperifestivali varjusurmast välja tõmmanud mees. Auhinna kättesaamisel tänas mees linnavalitsust finantseerimise eest ning tegi enda sõnul ka veidi valimisreklaami: “Mulle meeldib see linnapea!”

Hea linnakodaniku nimetuse pälvis kuressaarlane Lev Shabatura. Tänu Levi kiirele ja selgetele juhtnööridele pääses mullu novembrikuus üks inimene sissepõlemisest kortermaja tulekahjus.

Esmakordselt ajaloos tunnustati eile aasta korrakaitsjaid. Politseinik Paavo Tänavat, kes Kuressaare linna turvalisuse edendamisel ja avaliku korra kaitsel paistis 2008. aastal enim silma. Teiseks märgiti ära Securitase Kuressaare osakonna töötaja Aivo Laanekivi. Tema väärib esiletõstmist õiguskorra eduka edendamise eest ja hea koostöö eest teiste korrakaitseorganitega.

“Tublide hulgast tublim, keda tunnustada ja esile tõsta pühendunud töö eest, mida ta on teinud linna kauni hoolitsetud väljanägemise ja meie kõigi parema enesetunde heaks pikki aastaid, põlgamata pimedaid varahommikuid ja trotsides ilma.”

Nii iseloomustati aasta kojameheks nimetatud Aleksandr Matjaši.
Saaremaa tarbijate ühistu kui suurima tööandja esindajana võttis linnapealt auhinna vastu STÜ juhatuse esimees Peeter Kilumets.
Ära märgiti kolm suurima üksikisiku tulumaksu kasvuga Kuressaare ettevõtet: OÜ Saaremaa Lihatööstus, OÜ Merinvest ja OÜ Saare Uluk.

Kuid suurima summa üksikisiku tulumaksu maksis mullu Sihtasutus Kuressaare Haigla Viktor Sarapuu juhtimisel.
Üle anti ka auhinnad 2008. aasta ehitus- ja arhitektuuriliste saavutuste eest (vt Oma Saar 14.01.2009). Parimaks uusehitiseks valiti rahvahääletuse tulemusena Merikotka 45 eramu.
Tunnustati ka värvipassi alusel oma maju värvinud linlasi Silvi Vessikut (Uus tn 5) ja Arvi Põldu (Transvaali 7 c).


Aasta tegu hariduses
Stipendiumid pälvisid Kuressaare gümnaasiumi õpetaja ja õppealajuhataja Maidu Varik, Kuressaare kunstikooli direktor Boris Šestakov, Kuressaare ametikool Neeme Ranna juhtimisel.

Kaunite kunstide preemia
Andrus Unger, Kuressaare kultuurivara helitehnik.

Parim sportlane
Tiidrek Nurme, purustas iidvana Eesti rekordi 1500 m jooksus.

Parim treener
Toomas Jasmin, Eesti U-17 poiste võrkpallikoondise treener.

Parim noorsportlane
Aimar Kuusnõmm, Eesti noorte meister jõutõstmise kolmevõistluses ja lamades surumises. Noorte jõutõstmise maailmarekordi püstitaja.

Aasta tegu spordis
Kergejõustikuklubi Saare (president Ülo Rekkaro) korraldatud Kuressaare Gala 2008.

Print Friendly, PDF & Email