Vahur Kraft ja Aivar Pohlak sidusid end Sõrvega

Nordea Eesti juhatuse esimees Vahur Kraft ja Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak on soetanud endale Torgu valda kinnisvara.

Endine Eesti Panga president Vahur Kraft kavatseb elamu ehitada Türju külas asuvale 2500 m2 suurusele kinnistule, mida siseministeerium müüs aasta tagasi enampakkumisel 340 000 kroonise alghinnaga.

Nn Loode tehnilise vaatluse punkti krundil asuvad nõukogude ajal rajatud vaatlustorn, patrullmaja ja üks lagunenud väiksem hoone.
Praeguseks on Vahur Kraft esitanud Torgu vallale projekteerimistingimuste taotluse ehitise rekonstrueerimiseks elamuks.

Kuna Krafti maatükk asub Kura kurgu hoiualal, siis peab arendaja kõik oma tegevused kooskõlastama Saaremaa keskkonnateenistusega. Praeguseks on tekkinud ka väike vaidlus. Keskkonnateenistus leiab, et olemasoleva hoone ümberehitamiseks tuleb koostada detailplaneering, Vahur Kraft on arvamusel, et suvila ehituseks pole detailplaneeringut vaja koostada.

Möödunud aasta lõpul soetas endale Torgu valda kinnisvara ka jalgpallijuht Aivar Pohlak, kes ostis ära 1990-ndatel Torku elama asunud Soome kodaniku Raine Tarima kodu Kaunispel.

Kohalike sõnul plaanib Pohlak Torgus ka jalgpallureid treenima hakata, kuid mees ise pole veel valmis oma kavatsusi kommenteerima.

Print Friendly, PDF & Email