Kuressaare gümnaasium osaleb tele-mängus “Keelevägi”

Kolm Kuressaare gümnaasiumi 11a klassi õpilast, Kristjan Kiirend, Kairi Sepp ja Sass Pääsk osalevad ETV eetris olevas lavastuslikus telemängus “Keelevägi”.

Saates pannakse proovile koolinoorte lugemus, keelevaist ja loogiliste seoste leidmise oskus. Rännakul satuvad keeleväelased kümnesse ruumi, mis on inspireeritud eesti kirjanike teostest. Igas ruumis on peidus nii küsimus kui ka vastus, nende leidmiseks on ruumis erinevad eesti keele ja kultuuri teemalised vihjed.

Kuressaare gümnaasiumi eesti keele õpetaja Eve Tuisu sõnul korraldas ta koolis kirjatööde võistluse teemal “Raamat – vanamoodne mõnuaine”, nagu saatesse konkureerimise nõue nägi. Tööde põhjal pandi koolis kokku kaks võistkonda, kellest üks osutus valituks.

Nädal aega kestnud võtete tulemusena on nüüdseks selgunud ka mängu võitja, kuid osalejad ei tohi enne saate eetrisse tulekut tulemusest veel rääkida. Tuisk ütles vaid niipalju, et väga hätta saarlaste võistkond ei jäänud. 

Võistkonna liikme Kristjan Kiirendi arvates oli salvestuse näol tegemist igati huvitava ja põneva kogemusega.
Keelevägi on 10-osalise sarjana ETV eetris laupäeviti kell 18.00. Võistlustulle astub 14 kooli, kellest võitjana väljub vaid üks.

Print Friendly, PDF & Email