Kohtutäiturid on sundmüükidega hädas (3)

Kohtutäituritel ei õnnestu lahti saada võlgade katteks müüki pandud maast ja majadest, sest pangad laenuandmisel ei priiska ja ka korduv hinna langetamine ei anna mingit tulemust.

Eilne Eesti Ekspress kirjutas, et Eestis on hüppeliselt kasvanud sellise vara müük, mida kohtutäiturid ja pankrotihaldurid tasumata laenude katteks enampakkumisele panevad.

Kuresaare kohtutäitur Svetlana Põld tunnistas Oma Saarele, et mingit sundmüükide buumi ta Saaremaal ei tähelda, pigem üritatakse tulutult lahti saada juba kuid müügis olnud objektidest. Millest paraku ka hinna langetamisel lahti ei saa ja mis jäävad pikalt uut omanikku ootama.

“Nüüd mul üks müük siiski õnnestub,” rõõmustas täitur, kellele on sundmüüki antud umbes kümmekond kinnistut. “Lõpmatult me hindu ka langetada ei saa, siin paneb seadus piirid peale,” nentis ta.

Svetlana Põld rääkis, et see, kes tahakski maad osta, jääb pangalt laenamisega jänni. “Kuigi viimasel ajal on pangad veidi lahkemaks muutunud,” tõdes ta.

Saaremaal on praegu müügis näiteks eraisikuna pankrotti läinud mehele kuuluv 3,83 ha kinnistu Kaarma vallas Mändjalas hinnaga 700 000 krooni. Kinnistut, millel on kaks vundamenti, müüb pankrotihaldur.

Kohtutäitur müüb Valjala vallas Vanalõvel asuvat hoonestatud kinnistut 199 000 krooni eest. Teisele eraisikule kuuluv majaga kinnistu Kuressaares on müügis miljoni krooniga.
Kõigi kinnistute puhul on omanikud jäänud võlgu pankadele.

Print Friendly, PDF & Email