Euroopa kohus jättis Ragnar Sepa kaebuse arutamata (2)

Euroopa kohus jättis Ragnar Sepa kaebuse arutamata

 

Kuressaare linna septembris pärandivaidluse tõttu Euroopa Inimõiguste Kohtusse kaevanud Ragnar Sepa (pildil) kohtutee sai tagasilöögi, sest kohus jättis tema kaebuse menetlemata.

“Euroopa Inimõiguste kohus ei arutanud seda asja ei sisuliselt ega mingit moodi,” ütles Oma Saarele endine Kuressaare linnavolikogu liige, pensionärist majaomanik Ragnar Sepp. Tema sõnul loobus Strasbourg’is asuv kohus kaebuse arutamisest, kuna eelnevalt oli Eesti riigikohus keeldunud selle arutamisest.

Kuressaare linnavalitsuse õigusnõuniku Vilma Kippaku andmetel võtab Euroopa Inimõiguste kohus asja menetlusse vaid siis, kui riigi kõik kohtuastmed on asja menetlenud. “Antud juhul riigikohus leidis, et ei ole põhjendatud asja menetlusse võtmine,” lausus Kippak. “Me ju teame, et riigikohtu loakogu teeb üsna ränga valiku, sinna ei pääse igaüks oma asja arutama ja nad ei põhjenda seda ka,” lisas ta.

Inimõiguste kohtus pettunud Ragnar Sepp ei ole päriselt jonni siiski jätnud ning kavatseb uuesti pöörduda riigikohtu poole, et saavutada kaebuse läbivaatamine ja pärast seda vajadusel uuesti Euroopa Inimõiguste kohtusse pöörduda. “Kuigi ma olen peaaegu pime, katsun ma kuidagimoodi selle kirja Märt Raskile kirjutada,” rääkis Sepp.

“Te näete ise, mis siin toimub! Riigivastased pätid, kes möllavad ja ässitavad rahvast üles riigi vastu, mõistetakse õigeks ja vaata, et riik peab neile veel peale maksma. On ikka kord!” kurjustas Ragnar Sepp.

Vilma Kippaku sõnul on ta kogu südamest üritanud Ragnar Sepale selgeks teha, et mehe kaebus ei ole põhjendatud. “Pärnu halduskohtus võttis kohtunik tervelt tunniajase vahe ja üritas talle protokolliväliselt asja nagu selgitada, aga Ragnar Sepa puhul oleme kokku puutunud ühe sellise fenomeniga, et sellel inimesel ei ole võimet oma seisukohti muuta,” rääkis Kippak.

Ragnar Sepa ja Kuressaare linna vahelise kohtuvaidluse objektiks on Kuressaares Suur-Sadama tn 11 asuv maja, mille linn võõrandas vaatamata Sepa väitele, et maja võõrandamiseks pole õiguslikku alust ja maja on tema pärandus.

Ragnar Sepa kaebus on linna jaoks esmakordne juhtum, kui keegi otsib Kuressaarega seotud küsimustes abi Euroopa Inimõiguste kohtust.

Print Friendly, PDF & Email