Muhu noored aitavad Pärnu kodutute loomade varjupaika

Muhu noored aitavad Pärnu kodutute loomade varjupaika

 

Mineva korra aegas ma reakisi natusse Gunnar Aarmast. Üks mo sõber köis kunagid ta jutul ja küsis ühe asja kohe, et mis tark mees sellest arvab.

Aarma ütles vastu – reagi Sa kõiksepealt, mis Sa selle sõna all mõtled, siis ma reagi, mis ma selle sõna all mõtle ja siis arutame seda asja. Et õigus oo lõpuks kõigil, sest igaüks mõtleb oma sõnadega midagid just omamoodi. Siia juure passiks veel üks võeramaa tarkus:

Sõnad on selleks, et väljendada mõtet

Kui mõte on mõistetud, võib sõnad unustada

Tahaksin kõnelda sellega
Kes on unustanud sõnad.

Seda kõike ma reagi minevanädalise levariiuli-jutu jätkuks. Et selle jutu sihest leiti väga palju erinevaid mõtteid. Paramid ja sandimid. Ja süda ep jää rahule, kut ma põle üteln, et poemüüja elukutse kannatavad välja paljast ühed tublid ja tugeva vaimuga inimesed.

Ma ole ise koa sealpool letti oln, nõnna et päris omast peast seda põle välja mõteln – maakohja pisikses poodis tulli hakkama soaja palju rohkemaga, kut otseselt kaubandus ja sellepärast ma põle leti taha änam kippun. Ja vahest oleks võin mõni selgeltnägija kauba tellimisel abiks olla, sest valesti sai koa tehtud – nii üle- kut alatellimustega.

Sii oogid mitu mailma vastakuti koos: üks mailm köib ja nõuab, teine mailm pakub ja vahendab. Mineva nädali jähi kõrva üks kena ütlemine tükkis teesest kandist, keegid ütles “laulge intelligentselt”. Võtaks sõnasabast kindi ja teeks natusse seda rinki – reakige omadest muredest ja tehke seda intelligentselt. Et ostja ostumure jõvaks müüjani ilma külapeal täispuhutud juttudeta.

Nüüd ehk mõni uudisse moodi jutt koa. Muhu Noordekeskuse noored tahtvad minna külase Pärnu kodutute loomade varjupaika. Loanitse korjata raha ja osta kingituseks kassiliiva ja suurde koerde toitu – nõnna olli Pärnu varjupaiga vastus küsimusele, mis nendel just taris oo.

Raha Pärnu kodutute loomade varjupaiga toetuseks soavad anneta kõik, kis tahtvad. Korjanduskastid tegavad lapsed koolis ise valmis, nee peaksid ülaval olema koolimajas, noordekeskuses ja raamatukogus.

16. ja 17. joanuaril oo Muhus ankrupaigaga Hellamaa külakeskuses Kinobuss. Reede kellu 15 sõidab Liivalt noorteka eest Hellamaale valla buss, misega kõik huvilised kohja peale sõita soavad. Kellu 18ni soavad kõik tahtajad tiha multikaid ja midagid põnevad.

Peale kellu 18 jäävad loetud kohtadele tõsisema filmihuviga noored, kellega tihasse vähe suurem film või multikas valmis. Plaanis oo külakeskuses ööbida, selle jaoks oo taris lapsevanama nõusolekud, magamiskotti ja magamise alust. Kis minna tahab, pangu ennast ruttu noortekas kirja.

Noorteka T-särgi konkurss polegid veel ää lõppen. Võib veel kavandeid soata, kellel häid mõtteid juhtub olema. Ja noorteka kodulehe peal soab nähe ja kommenteerida siiamaale esitat töid.

Hiljemalt tänaseks kuupäevaks oodetse Muhu vallavalitsusse ettepanekumi 2008. voasta kultuuripreemiale, spordipreemiale, hariduspreemiale ja voasta tegule Muhus. Kirjalikud ettepanekud, mis vallavalitsusse võie soata nii posti kut meili teel, jõvate paergust päeva arvestades soata veel paljast meili teel.

Ettepanekus peab kirjas olema argumenteeritud põhjendus ja esitaja nimi kontaktandmetega. Volikogu kinnitab preemiad ja nee andasse pidulikult üle Eesti vabariigi voastapäeva tähistamise aktusel 24. veebruaril.

Nõnna. Voatamata võimalusele, et ühteja seda sammat sõna igaüks isemoodi mõistab, soovin teitele rohkem paramid uudissimi. Tigedate inimestega põle muud tiha, kut jätke nad omaette. Ja olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email