Valjalas taastati Kaitseliit ja Naiskodukaitse

Valjalas taastati Kaitseliit ja Naiskodukaitse

KOLM KAITSELIITLAST: Valjala vallavanem Kaido Kaasik (vasakul) andis tänutäheks Kaitseliidu järjepidevuse hoidmise eest valla märgi Väljaküla küla mehele Peeter Süllale. Pildile jäi ka vastne Valjala Kaitseliidu pealik Toomas Kask.

Pühapäeva õhtul taastati Valjalas Kaitseliidu ja Naiskodukaitse üksused.

Esimest neist juhib OÜ Jaotusvõrk Mõõteteenuste Lääne piirkonna sektori juhatajana töötav Toomas Kask ning teist Kuressaare ametikooli teeninduserialade osakonna kutseõpetaja Sille Lapp.

Et kogu taasiseseisvuse aja on Valjala vallas Kaitseliidu järjepidevust alles hoidnud Väljaküla küla mees Peeter Süld, andis vallavanem Kaido Kaasik Süllale tänutäheks valla märgi.

“Olen siin 1992. aastast üksi olnud,” rääkis Süld, kes ei varjanud rõõmu, et lõpuks ometi on Kaitseliit “suuremas koguses” ka Valjalga jõudnud.
“Muidugi on nüüd Kaitseliitu astumisel põhimõtted teised, kui olid siis, kui mina tulin, siis oli ju Vene vägi veel sees,” arutles Süld, kelle jaoks on aatelisus vabatahtlikku riigikaitseorganisatsiooni astumisel tähtis komponent.

“Tore on, et Kaitseliiduga on ühinenud ka meie vallavanem,” ei olnud Süld kiitusega kitsi.
Vastne Kaitseliidu Valjala üksuse pealik Toomas Kask peab tähtsaks, et Kaitseliit tema koduvallas avalikus elus – olgu siis isamaalistel tähtpäevadel või valla üritustel –, ennast näitaks.

Oluliseks pidas Kask ka väljaõppel osalemist ning Noorte Kotkaste ja Kodutütarde tegevust.
Kase sõnul on nii mehed kui ka naised väga motiveeritud ning välja käidi päris hulk plaane, mida edaspidi ette võtta, olgu siis omaette või näiteks koos naabervalla Pihtla kaitseliitlastega.

Print Friendly, PDF & Email