Andmekaitse välistab turvakaamera pildi avaliku esituse (5)

Andmekaitse välistab turvakaamera pildi avaliku esituse

 

Andmekaitse inspektsiooni hinnangul oleks Kuressaare linna paigaldavate turvakaamerate pildi avalik esitus internetis lubamatu.

“Suure suuga antud lubadus – pean oma sõnu paraku sööma,” tunnistas Kuressaare abilinnapea Kalle Koov, kes on varem avaldanud arvamust, et kaamerate pilti võiks üle interneti jälgida iga soovija, sarnaselt praegu veetorni paigutatud veebikaamerale.

Nimelt teatas andmekaitse inspektsioon linnavalitsusele, et turvakaamera salvestamisel saadud andmeid võib kasutada ainult inimeste või vara kaitse eesmärkidel, kuid näiteks turvakaamerate abil saadud piltidest fotonäituse avaldamine oleks lubamatu.

Kalle Koov sõnas, et ehkki turvakaamerate süsteemi väljaehitamiseks algselt 2009. aasta eelarvesse mõeldud raha eelnõu menetluse ajal vähendatakse, on süsteemi esimene etapp kavas kevadel välja ehitada.

Koovi sõnul sai linnavalitsus hankel viis pakkumist hinnavahemikus 200 000 – 600 000 krooni ja odavaima pakkumise tegija on kinnitanud, et suudab selle raha eest pakkuda kvaliteetset ja toimivat tehnikat.
Andmekaitse inspektsiooni teatel ei ole turvakaamera kasutamiseks vaja eraldi iga inimese nõusolekut, kuid oluline on tagada, et isikud saaksid turvakaamera kasutamise faktist aru.

Eelkõige eeldab see seda, et turvakaameraid ei kasutataks varjatult, vaid igal mõistlikult käituval inimesel oleks võimalik laes või seinas rippuvatest seadmetest aru saada, et need on turvakaamerad.

Seega asendab inimese nõusolekut sellise andmetöötluse korral jälgimisseadmestiku kasutamise fakti ning andmete töötleja nime ja kontaktandmete piisavalt selge teatavakstegemine.

Print Friendly, PDF & Email