5. lasteaia rekonstrueerimine ähvardab jälle edasi lükkuda

5. lasteaia rekonstrueerimine ähvardab jälle edasi lükkuda

 

Alanud aastaks kavandatud Kuressaare 5. lasteaia rekonstrueerimine on taaskord sattunud küsimärgi alla, kuna majanduslanguse tõttu jääb Kuressaare linn ilma lasteaedade programmilt laekuma pidanud 18,8 miljonist kroonist.

“See ei tähenda, et me nüüd käed rüppe laseme ja lükkame remondi kuskile teadmatusse kauguse,” ütles Oma Saarele Kuressaare abilinnapea Argo Kirss (pildil).

Abilinnapea sõnul kavatseb Kuressaare linn esitada lasteaia rekonstrueerimiseks taotluse peatselt avanevasse KOIT kava teise taotlusvooru.

Pingereas 5. kohal

Möödunud aastal reastus 5. lasteaed KOIT kava esimese maakondliku taotlusvooru pingereas viiendale kohale ja jäi esimese objektina rahast ilma.

Väljatöötamisel oleva uue korra kohaselt on esimesest taotlusvoorust väljajäänud objektidel eristaatus, mistõttu ei pea need läbima hindamist ja saavad raha automaatselt, rääkis Argo Kirss.

Tema andmetel võib taotluste vastuvõtt pihta hakata juba lähiajal, samuti pannakse juba lähemas tulevikus paika rahastamisotsused.
“Ma ei välistaks sugugi, et juba sellel aastal ka midagi ehitama hakatakse,” rääkis Argo Kirss, kelle sõnul peaksid ehitustööd sellisel juhul lõppema 2010. aastal.

Juhul, kui Kuressaare linn KOIT kavast mingil põhjusel raha ei saa, lükkub rekonstrueerimine ilmselt pisut edasi.
“Võib ju hakata tegema ka jupphaaval, aga sel juhul on kommunikatsioonide ühendamine keerulisem ja see teeb asja kallimaks,” rääkis Kirss.

Varasemate kalkulatsioonide kohaselt pidi 5. lasteaia rekonstrueerimise maksumuseks kujunema 36 miljonit krooni, kusjuures lasteaedade programmilt oleks saadud pool vajaminevast rahast.

KOIT kava nõuab toetuse taotlejalt 15 protsendi suurust omaosalust, mistõttu on see Kuressaare linnale palju soodsam võimalus.
Tulenevalt ehitusturu jahtumisest koostatakse lasteaia rekonstrueerimise uus eelarve, 2009. aasta linnaeelarves on lasteaia kordategemise omaosaluseks ette nähtud kümme miljonit krooni.

Samuti on sisuliselt valmis lasteaiahoone rekonstrueerimise projekt.
Linn ei viska püssi põõsasse
Argo Kirss kinnitas, et vaatamata rasketele aegadele ei loobu Kuressaare linn lasteaedade renoveerimise plaanist ning kavatseb jõudumööda leida vahendeid ka teiste remontivajavate lasteaedade kordategemiseks.

2007. aastal leppisid valitsusliidu osapooled kokku, et lasteaiaprogrammile kulutatakse Eestis 2008. ja 2009. aastal 300 miljonit krooni ja kahel järgmisel aastal 400 miljonit.

Majanduslangus on selle aasta 300 miljonist jätnud lasteaedade programmi jaoks alles 150 miljonit krooni, mis kulub lasteaedade toetamiseks ja kasvatajate palkade tõstmiseks. Investeeringute raha lasteaiad riigilt enam ei saa.

Print Friendly, PDF & Email