Maanteeamet jätab Mändjala kiiruspiirangu jõusse (6)

Maanteeameti Lääne Teedekeskus jättis rahuldamata Salme vallavalitsuse ettepaneku eemaldada talveperioodiks Mändjala küla piiresse paigaldatud kiiruspiirangu 70 km/h märk.

Umbes 1,5 kilomeetri pikkuse mõjupiirkonnaga liiklusmärgi eemaldamist soovisid Sõrve maanteed igapäevaselt kasutavad Salme valla elanikud.
Maanteeameti Lääne Teedekeskuse Saaremaa esinduse juhtivspetsialist Toomas Magus teatas oma vastuses Salme vallavalitsusele, et valla ettepanek eemaldada liiklusmärk talveperioodiks on asjatundmatu ja vastutustundetu ning on üles ehitatud teatud huvigruppide heaolule.

Maanteeameti statistika kohaselt on kiiruspiiranguga reguleeritud teelõigul aastatel 2001–2004 toimunud neli liiklusõnnetust, milles sai vigastada 12 inimest, pärast liikluspiirangu paigaldamist 2005. aasta oktoobris aga ei ole teelõigul juhtunud ühtegi liiklusõnnetust.

Toomas Magusa sõnul näitab liiklusõnnetuste analüüs, et 70 km/h kiiruspiirangu mõjupiirkonna Kuressaare-poolset otsa tuleks nihutada veel 1,7 kilomeetrit Kuressaare poole.

1999.–2007. aastani on sellel teelõigul juhtunud viis liiklusõnnetust, milles on üks inimene hukkunud ja kaheksa saanud vigastada.

Print Friendly, PDF & Email