Eesti suuremate pankade Saaremaa kontorite töötajaskond vähenes mõnevõrra

Majandusolukorra halvenemisest tingitud töömahtude vähenemine on endaga kaasa toonud nii Swedbanki kui ka SEB panga Saaremaa kontorite töötajaskonna väikese vähenemise.

Swedbanki Kuressaare ja Orissaare kontorite juhataja Ave Reimaa-Lepik ütles Oma Saarele, et seoses töömahtude vähenemisega vähenes möödunud aastal nende panga Saaremaa kontorite töötajaskond ühtekokku nelja inimese võrra.
“Siin on arvesse võetud nii ise lahkunud kui ka koondatud inimesed,” lisas ta.

Samas märkis Reimaa-Lepik, et võimalusel on Swedbank püüdnud ja püüab ka tulevikus hakkama saada koondamisteta, kusjuures omal soovil töölt lahkuvate inimeste asemele uusi töötajaid ei võeta.
“Rõõmustav on aga see, et 2008. aastal jäid mitmed meie töötajad pikemale puhkusele ja on nüüd pühendunud laste kasvatamisele,” lausus Swedbanki Saaremaa kontorite juhataja.

Umbes nädal tagasi avaldas Äripäev sõnumi, et Swedbanki Eesti juhtkond on oma töötajaid e-kirja teel hoiatanud, et suure tõenäosusega ei suudeta alanud aastal kõikidele töökohti garanteerida. Swedbank Eesti peadirektor Priit Perens koondamisplaane ümber ei lükanud.

“Tõsi on, et majanduskonjunktuuri halvenedes on muutunud turumahud toonud kaasa ka meie töötajaskonna vähenemise – kolmanda kvartali lõpu seisuga on meie töötajate hulk Swedbank Eestis vähenenud umbes 4% ja ilmselt kasvab see arv aasta lõpuks veel mõnevõrra,“ kommenteeris Perens.

Ta lisas, et samas on tugevnev majandussurutis kaasa toonud ka selle, et pank on muutnud töökorraldust ja seetõttu sunnitud vähendama ka töötajate hulka üksustes, kus müügimahtude vähenemine on märkimisväärne.
Töötajate arv vähenes ka SEB pangas

Eesti suuruselt teise, SEB panga Kuressaare kontori juhataja Aivar Sõrm ütles, et läinud aastal vähenes nende töötajaskond ühe inimese võrra ja käesoleval aastal veel ühe inimese võrra.

“Tuleb tõdeda, et tänases majandusolukorras on panga mitmed tegevusvaldkonnad, näiteks uute laenude vormistamine ja investeerimised, mõneks ajaks vaikellu sattunud,” selgitas Sõrm, “ja kindlasti avaldab see ka oma kaasmõju panga töötajaskonnale.”

Samas märkis ka SEB panga Kuressaare kontori juhataja, et töötajate koondamisi on nad seni püüdnud vältida, mis tähendab, et töölt lahkunud inimeste asemele pole uusi töötajad enam ametisse võetud.

Kuid küsimusele, kas eeloleval aastal võib SEB panga Kuressaare kontori töötajaskond veelgi väheneda, vastas Aivar Sõrm eitavalt.
“Praegu usun küll, et selleks aastaks on meie kollektiiv arvuliselt paigas,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email