FC Kuressaarega liitus uus väravavaht (6)

Lisaks varem välja kuulutatud kahe mängija liitumisele sel hooajal meistriliigas alustava FC Kuressaarega on nüüdseks kindel, et meeskonnal on ka uus väravavaht. Gustav Kotkas (17) kaitses seni FC Flora U-19 eliitliigas võistkonna väravat, kirjutab fckuressaare.ee .

Meeskonna treeneri Jan Važinski sõnul on tegu väga arenemisvõimelise noormehega. “Gustav on veel noor, kuid selle-eest väga andekas poiss, kes on täis tahtmist end tõestada ja algkoosseisu murda,” rääkis Jan Važinski. “Ta on mängija, kelle arengu vilju on juba varakult oodata.”
Kotkas on FC Kuressaares arvult kolmas väravavaht.

Varem on räägitud ka võimalikust Venemaa mängija Pavel Gusevi liitumisest FC Kuressaarega, kuid Važinski kinnitas Oma Saarele, et praeguse seisuga mees klubiga ei liitu. Samuti kinnitas treener, et hetkel ei ole plaanis ka ühegi meeskonnaliikme FC Kuressaarest lahkumist.

Lisaks mängijatele on saarlaste meeskonnal ka uus treener, kelleks on eelmisel aastal Tartu Maag Tammekat juhendanud Sergei Zamogilnõi. Tema ülesandeks jääb peamiselt meeskonna Tallinna treeninggrupiga tegelemine. Zamogilnõi juhendas FC Kuressaaret ka 2002. aastal, mil meeskond mängis esiliigas. Toonase ajaga võrreldes on meeskond tundmatuseni muutunud.

“Klubi on hoopis teistsugune, siis ei olnud võistkonnas praktiliselt ühtegi saarlast, kuid nüüd on oma kasvandike osakaal 80–85%, mis näitab, et klubis toimub hea töö ja areng on toimunud õiges suunas,” vahendab klubi koduleht meeskonna teise treeneri sõnu. Tema arvates tuleks seni esi- ja meistriliiga vahel pendeldanud FC Kuressaarel uue meistriliiga hooaja eel ennast kahe jalaga maa peal hoida.

“Kõik peavad aru saama, et ees ootab hooaeg, kus iga mäng on otsustav, vahet ei ole, kellega mäng on. Kõik peavad kannatama ning ei ole vaja võtta suuri samme,” märkis Zamogilnõi.

Uue treeneri kõrval asub eesootaval hooajal ametisse ka meeskonna uus arst ja massöör Juri Belogorodtsev, kes varem töötanud Venemaal ning FC Flora, Eesti koondise, FC Levadia ning viimati Narva Transi juures. Tema sõnul on meeskonna tervis suhteliselt hea, väiksemad vigastused on vaid mõnel mängijal.

Mänge Eesti kõrgeimas jalgpalliseltskonnas alustab FC Kuressaare 7. märtsil, kui võõrsil kohtutakse eelmise aasta meistri FC Levadiaga. Esimene kodumäng toimub nädal hiljem, kui vastamisi ollakse Narva Transiga.

Enne ametliku liigahooaja algust peetakse aga rida sõprusmänge: 17. jaanuaril kell 14 mängitakse Sportland Arenal Kohtla-Järve Lootusega, 21. jaanuaril kell 18 Maarjamäe kunstmuruväljakul FC Levadia duubliga ning 31. jaanuaril kell 14 Sportland Arenal Sillamäe Kaleviga.

Print Friendly, PDF & Email