Vastukaja: "Linnalehte rahastatakse ebaseaduslikel alustel" (22)

Oma Saar, 8. jaanuar 2009
Kuressaare linnapea Urve Tiiduse kommentaar

Kui vaba ajakirjandus Eestisse tuli, siis räägiti ühest kirjutamata kuldreeglist, et ajakirjanik ei aja oma väljaande veergudel isiklikku palgaasja (ehk siis omaniku majandushuve). Aga see standard pole Eestis enam nii levinud kahjuks. Parem oleks olnud, kui antud teemal oleks sõna võtnud keegi kolmas väljaandja.

Aga kuna teema päevakorda tuli, siis lisan:
Kuressaare Sõnumeid antakse välja vastavalt lepingule, mis sõlmiti ajal, kui turul oli ainult üks kohalik ajaleht. Ja polnud ka mingit eelinfot, et Saaremaa Laevakompanii omanik härra Leedo hakkab teist kohalikku ajalehte Oma Saar välja andma. Olemasoleva lepingu rahastamine toimub volikogu iga-aastase eelarve otsuse alusel. Kuressaare Sõnumite eesmärk on viia linnavalitsuse ja volikogu otsused, linna allasutuste ning ametnike tegemisi kajastav info kõikidesse linnaelanike kodudesse.

Kuressaare linnaleht on teinud seda paremal tasemel, mida olemasolev inimressurss ja intellektuaalne kapital võimaldab ning võrdluses teiste Eesti linnalehtedega väga soodsalt (väljaandmise kulu ühe linnaelaniku kohta on kordades väiksem kui kas või pealinnas).

Loomulikult on mitmel korral arutatud lehe kvaliteeti erinevatel tasanditel (volikogu komisjonides, asjaomaste isikutega töökoosolekutel) – see tagasiside ja analüüs käib iga meediaväljaande praktika juurde. Lehe kvaliteet on arenenud edasi, seda on toimetanud erinevad toimetajad ja ka see on mõjutanud tulemust.

Mis puudutab edaspidist, siis tänaseks päevaks võib öelda, et meediamaastik Saaremaal on muutunud. Turul konkureerivad lugejate pärast kaks kohalikku ajalehte, konkurents on alati tarbija huvides hea ja kindlasti on see ajas juba mõjutanud meie kohalike ajalehtede ja Kuressaare Sõnumite kvaliteedi ning hinna taset positiivselt.

Linnavalitsus analüüsib kehtivat lepingut OÜ-ga Saaremaa Raadio ja selle lõpetamise võimalusi. Linn on huvitatud parima kvaliteedi ja hinna suhtega väljaandjast linnauudiste edastamisel.

Lugupidamisega
Urve Tiidus

Print Friendly, PDF & Email