Vandaalitsev noortekamp hoiab Kihelkonna elanikke hirmu all (110)

Mitmed Kihelkonna inimesed kinnitavad pärast uue aasta algul aset leidnud sündmusi, et kohalik noortekamp möllab ja märatseb ning inimesed on hirmu all.

Just seesama kamp, ennast “Kõlu maffiaks” nimetav seltskond saagis aasta alguses maha Kihelkonna jõulupuu ja peksis 2. jaanuari öösel läbi 46-aastase kohaliku mehe. Oma Saare andmetel löödi mehel sisse ribid, lisaks tuvastas ekspertiis tal südamelihase põrutuse.
“See on nii väike koht ja kõik kardavad,” ütles Oma Saarele Kihelkonna elanik, kes soovis anonüümseks jääda.

Tema ja mitme teise Oma Saare allika jutu järgi oli üks aasta alguse sündmuste põhiline osaline Kihelkonna praeguse volikoguliikme ja endise vallavanema Marju Lõbusa alaealine poeg . “Minule küll ei ole teada, et minu poeg oleks seda teinud,” ütles Marju Lõbus Oma Saarele esimeseks kommentaariks oma poja käitumise kohta.

Juristiharidusega Marju Lõbus lisas, et teadaolevalt kehtib Eesti vabariigis süütuse presumptsioon, seepärast soovitas ta enne inimene süüdi mõista ja hakata alles seejärel midagi ütlema. “Ma ei usu, et ta seda tegi,” lisas ta. Mõne minuti pärast helistas Lõbus ise Oma Saarele tagasi.

“Helistasin ja küsisin, ta tunnistas üles,” kinnitas Lõbus, väites, et ta tõesti seda enne ei teadnud, sest laps käib koolis kaugemal.
“Loomulikult on see ääretult kahetsusväärne tegu,” nentis Lõbus, kes oli oma sõnul tõelises šokis.

Ta lisas, et kuuse mahasaagimise juures oli poisse rohkem. Lõbus ütles, et kui poiss nädalavahetusel koju tuleb, ootab teda ees pikem jutuajamine. “Jõulukuusk maha saagida – ma ei õigusta seda tegu mitte millegagi,” rääkis Lõbus.

Jõulukuuse saagijate suhtes algatati väärteomenetlus.
“Süüdlastel tuleb kahju kinni maksta ja midagi ei ole teha,” märkis Lõbus.
Samal ööl toimunud kallaletungi uurimiseks algatas politsei kriminaalmenetluse. Selle, kas kahel juhtumil on omavaheline seos, selgitab uurimine.

“2.jaanuaril kell 2.50 tungiti Saare maakonnas Kihelkonna vallas kallale 1962. aastal sündinud meesterahvale, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi,” teatas Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi, lisades, et kõik juhtunu täpsemad asjaolud ja osalised on selgitamisel.

“Loodame, et uurijad asja lahendavad ning karistada saavad ikka õiged süüdlased,” osutas Oma Saarega vestelnud Kihelkonna elanik, kelle sõnul on liiga palju juhtunut lihtsalt maha vaikitud.

Print Friendly, PDF & Email