Riik häbeneb (19)

Riik häbeneb

OHUTUSE NIMEL: Korstnat võib tahmast puhastada aastaringselt. Korstnapühkijate kontaktandmeid saab päästeala infotelefonilt 1524.

Eks paljusid pani jahmatama kohtuotsus, mis langetati aprillimässu väidetavate korraldajate üle. Ei ole süüdi massirahutuste korraldamises!

Millegipärast aimasin sellist otsust juba ette. Ei taha siinkohal olla kohtumõistjaks kohtu üle, sest ei ole tõendusmaterjale näinud. Aga minul tekib hoopis küsimus, kes on siis süüdi, et selline möll ja lõhkumine toime pandi? Kas tõesti mitte keegi ei korraldanud, vaid kõik käis kaootiliselt? Lihtsalt tähtede seis oli selline? Ilmselt tuleks tulevikus selliste asjade ärahoidmiseks palgata ametisse riigisensitiiv, kes neid asju natuke ette näeks.

Mis meil on siis mäda? Kohtusüsteem, eeluurimine või seadused? Sellele ei oska kahjuks mina vastata. Aga midagi peab mäda olema. Vastasel juhul ei ole meil kindlust, et veel hullemaid asju toime ei panda.

Kas peame hakkama arvestama võimalusega, et keegi võib iga päev tulla avalikus parklas minu autot kummuli keerama, kas ma pean kartma kohvikus olles, et võin märatsejate märklauaks sattuda? Sest riigis on miski mäda. Aga mis mäda on, ei tea keegi öelda.

Kas Eesti Vabariigi vastu avalik väljaastumine ei olegi enam kuritegu? Ropema suuga riigi laimajat kui Klenski pole ammu kuulda olnud. Ta pole riigivastast propagandat teinud mitte salaja põranda all olles, nagu vanasti kommunistidele kohane oli, vaid avalikult kaameratesse karjudes!

Ei saa kuidagi unustada paberi peal “sõda” korraldanud Tiit Madissoni, kes oma lolluse pärast reaalselt ka kinni istus. Sellepärast, et mõtles riigikorda muuta. Kas temalt küsiti, kui suur ta sõjavägi on? Kas keegi on küsinud, kui suur on Notšnoi Pozori sõjavägi?

Riik ei häbenenud peksta inimesi, kes seisid mälestustahvli kaitsel Lihula kalmistul. Riik häbeneb kinni pista pealinnale ja eraettevõtjatele sadu miljoneid kroone tekitanud pättide ninamehi. Sest seadused on sellised.

Print Friendly, PDF & Email