Pöidel alustab tegevust uus paaditööstus (1)

Pöidel alustab tegevust uus paaditööstus

VECTOR: Pöidel valminud lõbusõidupaat Vector 23 Rootsi vetes. Paati viib edasi 250hj Suzuki mootor ja maksimumkiirus on 46 sõlme.

Tuntud laevaehitaja Mark Muru eestvedamisel alustab Pöidel tegevust uus paaditööstus, mis toodab alumiiniumist lõbusõidupaate Rootsi ettevõttele Vector ProBoat AB.

“Praegu tegeleme ettevõtte tunnustamisega ja esimene paat on meil juba ka olemas,” rääkis Firma OÜ Alunaut osanik ja tegevjuht Mark Muru Oti külas endises EPT töökojas tegutsevast ettevõttest.

Mark Muru sõnul hakatakse esmalt tootma Rootsi partneri tellimusel seitsme meetri pikkuseid alumiiniumist lõbusõidupaate, mille mudel on välja töötatud Rootsis. Paadi maksumus on sõltuvalt mootorist ja varustusest 600 000 kuni 2 miljonit krooni.

Ettevõtte aastaseks toodanguks prognoositakse kümmekond paati, lisaks tehakse muidki alumiiniumist tooteid nagu hüdrosilindreid ja skatepargi elemente.

Eestis teeb samalaadseid paate veel vaid üks Võru paaditööstus, kuid laiemalt võttes on konkurents tihe. “Konkurents on üsna kõva ja ega see olukord ei ole sugugi hea, aga meil on õnneks nii väike firma ja ka mured seetõttu väiksemad,” rääkis Muru.

Metallitööde ja masinaehituse allhankeettevõte OÜ Alunaut on 1996. aastal Mark Muru poolt asutatud ettevõte, mis esmalt tegeles plastikpaatide valmistamise ja meretarvikute müügiga.

Pärast kümmekond aastat kestnud tegevuse peatamist alustati uuesti tegevust 2008. aasta suvel laiendatud omanikeringiga. Kuue töötajaga ettevõttel on seitse omanikku, nende hulgas ka neli töömeest.

“See on selline väike kolhoosi moodi ettevõte, kus osanikud on ühtlasi ka tööl,” rääkis Muru, kelle sõnul on kõik mehed pärit Orissaare ja Pöide kandist ning saanud varasemalt paadiehitamise kogemusi Baltic Workboatsis ning Soomes võõrtöölistena töötades.

Kaks aastat tagasi Nasval tegutseva Baltic Workboatsi juhataja kohalt Revel Shipbuilding Group’i Läti tütarfirmat juhtima asunud Mark Muru sõnul on Läti projekt praegu paremaid aegu ootamas.

“See on liiga suur ettevõtmine ning nõuab väga suuri laenurahadel põhinevaid investeeringuid, seetõttu külmutasime rasketeks aegadeks selle projekti,” lausus Muru.

Print Friendly, PDF & Email