Saarlased üritavad jaaniööl omalaadset maailmarekordit (2)

Saarlased üritavad jaaniööl omalaadset maailmarekordit

PIKK JA VÄSITAV MÄNG: Eesti jalgpalli 100. sünnipäevaks loodetakse Saaremaal pidada üle 20 tunnine mäng, kus kukkumisi kindlasti ette tuleb.

Võimalik, et lisaks linalakk neiu keerutamisele juunikuisel Saaremaal saab järgmisel jaanipäeval näha maailmarekordit, kus üritatakse mängida jalgpalli nii kaua järjest, kuni ööpimeduses enam palli ei näe.

Eesti jalgpalli 100. sünnipäeva tähistamiseks on jalgpallitegelastel soov Kuressaares maha pidada võimalikult pikk jalgpallimäng, mis vältaks seni, kuni jaanipäevaselt valge öö seda lubab.

Mäng pimedusega võidu

Loodusliku valgusega hirmpikka jalgpallivõistlust pidada ei ole võimalik just paljudes maailma kohtades. Seda märkisid nii Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak kui ka idee autor, FC Kuressaare president Priit Penu.

Viimase arvates peaks see olema võimalik vaid viies-kuues maailma riigis. Teistes maailma kohtades võtab pikemaks või lühemaks ajaks siiski võimust ka pimedus.

Ürituse eestvedaja Priit Penu sõnul ei saa võtta otseseks eesmärgiks mingi ajalimiidi purustamist, vaid tuleb proovida mängida nii kaua, kuni palli näeb. Eelmisel aastal oli Penu juba jälginud, kui kaua valget ööd jätkus. Tema hinnangul võib see aeg tõepoolest veidi alla 24 tunni jääda.

Rahvale suunatud

Priit Penu sõnul ei ole ürituse täpne ülesehitus veel paigas, kuid kindlasti saab tegu olema rahvale suunatud sündmusega, kus mängida saaksid kes iganes.

“Näiteks kui Oma Saar tahaks Meie Maa vastu mängida – aga palun,” tõi Penu näite. Või siis tahaksid hoopiski mõõtu võtta mõned Saaremaa vallad.
Tema näeks asja niimoodi, et ühe mängu pikkus oleks 45 minutit, millele järgneks 15 minutit pausi, misjärel alustaksid uued meeskonnad. Sellise tempo juures saaks Penu hinnangul väljakule joosta 500 mängija ümber.

Üks mitmest üritusest

Tähistamaks 100 aasta möödumist Eesti esimesest jalgpallimängust, mil 1909. aasta 6. juunil astusid vastamisi Merkuuri ja Meteori klubi, on jalgpalliliidul kavas mitmeid üritusi.
Saarlaste rekordipüstitus saaks olema üks kolmest suuremast sündmusest.

Liidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul antakse täpsem ülevaade toimuma hakkavast jaanuari lõpus.


Guinness ei arvesta

Maailma erinevate rekordite üle arvestust pidav “Guinnessi rekordite raamat” pikimate jalgpallimängude kohta eraldi arvestust ette ei näe. Samas ei anna otsing internetiavarustes mingeid märkeid selle kohta, et taolist võimalikult pikka loodusliku valgusega peetud mängu enne kusagil proovitud on.

Siiski on heategevusüritusena peetud pikki mänge Kanadas, kus haiglate tarbeks rahakogumise eesmärgil peeti eelmise aasta augustis Edmontoni linnas maha mäng, mis vältas 33 tundi. Seal mängiti kolmetunniste perioodide kaupa, kuid ka tehisvalguses.

Print Friendly, PDF & Email