Kuressaare kolm jäätmekogumispunkti koliti uude kohta (7)

Aastavahetusest alates asub Kuressaare linna viieteistkümnest jäätmekogumispunktist kolm uuel aadressil.

Linnavalitsuse keskkonna- ja välissuhete spetsialist Karli Valt ütles Oma Saarele, et uude kohta on kolitud jäätmekogumispunktid, mis varem asusid Tamme poe juures, Kuressaare päevakeskuse läheduses Tolli tänav 9 ja Marientali 32 hoone juures.

Tamme poe juures olnud prügikonteinerid asuvad nüüd Niidu tänav 1A, endise EPT lasteaia naabruses, kuhu praegu ehitatakse Maxima kaubanduskeskust; päevakeskuse juures asunud jäätmekogumispunkt koliti Tolli põik tänava algusesse ning Marientali 32 maja juures olnud punkt asub nüüd Kaare tänav 2 Makrose hulgilao läheduses.

Karli Valdi sõnul oli kolme jäätmekogumispunkti ümberkolimise põhjuseks asjaolu, et linn ei jõudnud krundi valdajatega kokkuleppele.
“Hiljuti sai OÜ Saaremaa Prügila keskkonnainvesteeringute keskuselt toetust jäätmekogumispunktide väljaehitamiseks Kuressaare linnas ja Lääne-Saaremaal,” rääkis Valt.

“Selleks tuli prügikonteineritele rajada spetsiaalne alus, kuid kolme krundi valdajaga ei õnnestunud meil jäätmekogumispunktide väljaehitamiseks kokkulepet saavutada.” Nüüd asuvad kõik kolm kõnealust jäätmekogumispunkti linnale kuuluval maa-alal. 

Karli Valt palus vabandada nende linnakodanike ees, kes kodus sorditud prügi aastavahetusel ära viia soovisid, kuid konteinereid endistest kohtadest ei leidnud. “Võib-olla tõesti oli meiepoolne elanikkonna teavitamine siin ebapiisav,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email