Laurentiuse kirik paneb uksed kinni (2)

Esmaspäeval suletakse remondiks EELK Kuressaare Laurentiuse kirik ning teenistused hakkavad edaspidi toimuma koguduse pastoraadimaja saalis Kauba tänaval.

Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaane hinnangul jäävad pühakoja uksed suletuks maksimaalselt jaanipäevani.
Riik on oma eelarvesse kirjutanud Laurentiuse kiriku remondiks sel aastal 2 miljonit krooni ning Kuressaare linna poolne toetussumma on tänavuse aasta eelarves 200 000 krooni.

“Miinimumprogramm on pikihoone ja kooriseinte, koorilae ja elektritööde tegemine,” rääkis Toplaan, lisades, et ülejäänud tööd olenevad sellest, kuidas ehitaja OÜ Rändmeister praegustes tööde alafinantseerimise tingimustes riske võtab.

“Ometi oleks vajalik uuendada ka põrand, pingistik ja ventilatsioon, mis on olulised peatselt valmiva Saueri oreli Viljandi töökojast äratoomiseks ja kirikusse ülesseadmiseks,” lausus Toplaan, kelle sõnul on praeguse seisuga tegemata veel oreli modelleerimine mandril ning ülesehitamine Kuressaares.

Vastavalt plaanile pidid restaureerimistööd Laurentiuse kirikus toimuma kolme aasta jooksul 2008–2010. Eelmise aasta suuremad tööd olid pikihoone lae ja seinade taastamine ja oreli valmistamine, tänavuse aasta kavas on aga ette nähtud pikihoone taastamistööde lõpetamine.

Aastaks 2010 on aga plaanitud kiriku kõrvalruumide remont, hooviala korrastamine ja kiriku fassaadide viimistlemine.

Print Friendly, PDF & Email